Infolinia: 801 000 301 - 0,37 zł/min. + VAT, +48 616 262 022 - poł. z zagranicy i tel. kom. Pn - Pt 9:00 - 20:00, Sob 10:00 - 14:00, Nd 17:00 - 21:00

City Break w Sofii

Stolica i największe miasto Bułgarii, Sofia, położona jest w bardzo malowniczym miejscu: w kotlinie pomiędzy masywem górskim Witoszy, szczytami Starej Płaniny, Górami Łozenskimi i Lulin. Głównymi atrakcjami turystycznymi są tu liczne zabytki architektury sakralnej.

City Break w Sofii – co warto zobaczyć?

Cerkiew Bojańska z 1259 roku znana jest ze średniowiecznych fresków religijnych, na których można wyróżnić przedstawienia różnych historycznych postaci. Średniowieczna świątynia prawosławna została wpisana w 1979 roku na listę UNESCO Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

W Sofii znajduje się też największa synagoga na Bałkanach z 1909 roku, mogąca pomieścić ponad 1000 osób. W jej wnętrzu mieści się największy w Bułgarii żyrandol o wadze dwóch ton.

Warto zobaczyć najstarszy budynek sofijski – Kościół św. Jerzego, schowany na tyłach hotelu Sheraton, wśród pozostałości antycznego miasta Serdica. Ta wczesnochrześcijańska rotunda odkryje przed nami oryginalne freski z XII – XIV wieku.

W najwyższym miejscu w mieście – na Placu Aleksandra Newskiego, możemy zwiedzić Bazylikę Św. Zofii z VI wieku z trzema nawami w kształcie krzyża, a do innych zabytków sakralnych należą m.in. : rosyjska Cerkiew św. Mikołaja, Cerkiew Mądrości Bożej, meczety Bania Baszi Dżamija i Bujuk Dżamija (dziś muzeum historyczne).

Hotel w Sofii, przelot do Sofii – jak w prosty sposób znaleźć ofertę?

W naszym serwisie możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na city break w Sofii w interesującym Cię terminie. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz daty wylotu i przylotu. Serwis automatycznie znajduje hotel w Sofii i najbliższej okolicy oraz przelot do Sofii (lotniska w pobliżu Sofii). Możesz też oczywiście w wyznaczonym polu wpisać dowolne inne miejsce.

Oceń "City Break w Sofii"

VN:F [1.9.13_1145]
Ocena: 4.0 / 5 (31 głosów)
  • Dlaczego warto korzystać z serwisu www.bluesky.pl?

  • Brak konieczności dostosowywania się do, narzuconej z góry, oferty operatora poprzez:
    • elastyczne daty wyjazdu i przyjazdu,
    • wybór dowolnego lotniska wylotu, jakiejkolwiek linii lotniczej, w tym przewoźników low cost,
    • możliwość bezkosztowej rezygnacji z rezerwacji hotelu. Może to mieć miejsce nawet w trakcie pobytu, z reguły tylko 24h przed wyjazdem. (Przydatne w sytuacjach losowych - kontuzja, choroba, lub jeśli obiekt nie spełnia Twoich oczekiwań.)
    • oferta zakwaterowania obejmuje również małe pensjonaty, nie tylko renomowane hotele.
  • Gwarantujemy oszczędność czasu poprzez:
    • automatyczne wyszukanie przelotów do kilku pobliskich lotnisk danego regionu,
    • prezentację hoteli w całym regionie, nie tylko w danej miejscowości. (Podajemy odległość każdego obiektu od wybranego lotniska.)
    • brak potrzeby studiowania map i rozpoznawania regionów,
    • jedną płatność za wszystkie usługi.

Możesz wpisać nazwę dowolnego regionu na świecie, nie tylko tego opisanego powyżej.
Nie możesz znaleźć jakiegoś miejsca? Daj nam znać! Dodamy nowy region.

Pogoda - Bułgaria, Sofia

Dziś sob. 19-05-2012 niedz. 20-05-2012 pon. 21-05-2012 wt. 22-05-2012
Częściowe zachmurzenie Patchy opady w obszarze grzmot= Częściowe zachmurzenie Patchy opady w obszarze grzmot=

13°C 5°C

20°C 2°C

24°C 8°C

27°C 10°C

27°C 6°C
Wiatr

13 km/h
Deszcz
4.3 mm
Wiatr

14 km/h
Deszcz
3.5 mm
Wiatr

9 km/h
Deszcz
0.6 mm
Wiatr

10 km/h
Deszcz
0.0 mm
Wiatr

12 km/h
Deszcz
10.0 mm