Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 wrz 2021
26 wrz 2021
Dodaj następny pokój

Lotnisko Moskwa-Domodiedowo

Międzynarodowy port lotniczy Domodiedowo jest jednym z trzech lotnisk, obsługujących pasażerów decydujących się na podróż do Moskwy. Uznawany jest za jeden z najbardziej ruchliwych lotnisk w Federacji Rosyjskiej.

Lotnisko Moskwa Domodiedowo odloty

Z usług tego portu lotniczego korzysta rokrocznie prawie 20 mln pasażerów – za sprawą połączeń z ok. 200 miastami na całym świecie. Przylatując do Moskwy można wybrać następujące linie lotnicze: Air Arabia, Air Berlin, Air Malta, Austrian, BMI, British Airways, Clickair, Iberia, Japan Airlines, Lifthansa, Norwegian, Spainair, Swiss, Turkish Airlines Inc. czy Wind Jet. Z lotniska Domodiedowo możesz udać się w podróż m.in. do: Bangkoku, Baku, Barcelony, Berlina, Brukseli, Charkowa, Doniecka, Dubaju, Düsseldorfu, Frankfurtu nad Menem, Heraklionu, Ho Chi Minh, Hongkongu, Kaliningradu, Kairu, Londynu, Luksemburga, Neapolu, Nowego Jorku, Madrytu, Malty, Mińska, Monachium, Odessy, Omska, Oslo, Pafos, Sankt Petersburga, Samarkandy, Singapuru, Tel Awiwu, Tbilisi, Werony, Wiednia czy Władykaukazu.

Plan lotniska w Moskwie

Port lotniczy Domodiedowo usytuowane jest 45 km na południowy-wschód od centrum rosyjskiej stolicy, pozostając w odległości 22 km od obwodnicy Moskwy MKAD. Powierzchnia lotniska wynosi 225 tys. m2.

.

Lotnisko Domodiedowo terminale

Domodiedowo lotnisko Moskwa

Domodiedowo / fot. http://pinterest.com/pin/277675133245969338/

W skład moskiewskiego lotniska wchodzą dwa terminale: krajowy oraz międzynarodowy, znajdujące się w jednym budynku, co stanowi udogodnienie dla pasażerów, podróżujących zarówno między rosyjskimi miastami, jak i innymi państwami. Ponadto na lotnisku Domodiedowo znajduje się największy rosyjski, międzynarodowy terminal Cargo – wysokiej klasy wyposażenie zapewnia możliwość przyjmowania ładunków wszystkich kategorii.
Na terenie obu terminali można zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych; udać się do restauracji, kawiarni czy baru; wymienić walutę w pobliskich kantorach czy skorzystać z usług banków, których filie mieszczą się na terenie lotniska. Dla pasażerów podróżujących z dziećmi stworzono wiele udogodnień, między innymi centrum dla dzieci, plac zabaw oraz specjalny pokój do przewijania i przebierania. Podróżni, którzy czekają na swój lot, mogą umilić ten czas, wybierając się do „teatru filmów DVD”, gdzie za 300 RUB (ok. 30 PLN) można wypożyczyć i obejrzeć jeden z 200 filmów. Udając się do informacji turystycznej, dowiesz się jakich miejsc nie możesz przegapić, będąc w stolicy Federacji Rosyjskiej. Z myślą o niepełnosprawnych podróżnych postanowiono zmodernizować i przebudować całe lotnisko. Moskwa dzięki temu stala się dostępną dla ludzi poruszających się na wózkach.

Lotnisko Domodiedowo adres

Domodedovo International Airport,
Moscow 142015,
Russian Federation
http://www.domodedovo.ru

Domodiedowo informacje

Biuro Informacji służy pomocą 24 godziny na dobę pod numerem telefonu +7 (495) 933-6666. Natomiast informacji na temat hoteli, transportu, wydarzeń kulturalnych, rozrywek czy spraw biznesowych udziela Travel Service.

Domodiedowo parkingi

Na lotnisku Domodiedowo znajduje się łącznie 4000 miejsc parkingowych, z których można skorzystać na jednym z sześciu parkingów krótko- i długoterminowych ( P1, P2, P3, P4, P5 i P8). Postój, trwający do 15 minut, jest bezpłatny, a w zależności od typu parkingu pozostawienie samochodu na godzinę wynosi od 100 do 150 RUB (około 10 -16 PLN), a na 24 godziny od 350 do 800 RUB (ok. 35 – 80 PLN). Warto pamiętać, że płatności za parkowanie można dokonać tylko i wyłącznie przy pomocy gotówki.

Wypożyczanie samochodów na lotnisku w Moskwie

Istnieje wiele możliwości pozwalających pokonać trasę lotnisko-Moskwa, jedną z nich jest wypożyczenie samochodu, korzystając z usług następujących firm, mających swe filie na terenie porty lotniczego: Hertz, Sixt, Avis oraz Europcar. Koszt wypożyczenia pojazdu na 24 godziny waha się od 2132 RUB (220 PLN) do nawet 208 EUR (czyli około 860 PLN).

Mapa dojazdu do lotniska

Najkrótszy dojazd z lotniska Szeremietiewo do centrum Moskwy jest przedstawiony na poniższej mapie:

, , , , , , ,

Comments are closed.