Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

05 gru 2023
07 gru 2023
Dodaj następny pokój

Lotnisko Schiphol

Za obsługę ruchu lotniczego w Amsterdamie odpowiada lotnisko Schiphol (IATA: AMS). To jedno z największych międzynarodowych portów lotniczych w Europie. Co roku z jego usług korzysta około 50 milionów pasażerów. od centrum Amsterdamu.

Lotnisko Schiphol odloty

Jakie połączenia oferuje lotnisko Amsterdam? Z tego portu lotniczego dolecieć można do około trzystu lokalizacji na całym świecie z ponad stu różnych państw, w tym między innymi do miast takich jak: Alicante, Ankara, Antalya, Ateny, Atlanta, Bangkok, Barcelona, Berlin, Bruksela, Bukareszt, Cardiff, Dublin, Dusseldorf, Edynburg, Frankfurt, Gdańsk, Genewa, Hamburg, Helsinki, Kair, Kijów, Kopenhaga,Kuala Lumpur, Lizbona, Londyn, Luksemburg, Madryt, Manchester, Mediolan, Monachium, Moskwa, Oslo, Paryż, Pekin, Praga, Ryga, Rzym, Seul, Sewilla, Stambuł, Stuttgart, Szanghaj, Sztokholm, Tallin, Tel Awiw, Tokyo, Toronto, Warszawa, Wiedeń, Zurych.

Plan lotniska w Amsterdamie

Lotnisko Schiphol posiada niezwykle dogodne dla pasażerów położenie. Usytuowane jest ono na południowy zachód od miasta, przy autostradzie A4, którą dojechać można nie tylko do Amsterdamu, ale i Hagi oraz Rotterdamu. Co ciekawe, znajduje się ono na terenie dawnych mokradeł, 4,5 m poniżej poziomu morza.

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie / fot. http://www.flickr.com/photos/dahlstroms/1250805785/

Schiphol terminale

Jakie Amsterdam lotnisko przygotował dla pasażerów? Schiphol posiada jeden duży terminal pasażerski, który składa się z trzech poziomów. Bezpośrednio pod terminalem znajduje się stacja kolejowa. Do hali przylotów i odlotów dotrzesz przez Schiphol Plazę. Na parterze znajduje się hala przylotów. Na pierwszym piętrze natomiast usytuowano halę odlotów. Drugie piętro przeznaczono na pomieszczenia linii lotniczych, punkt pierwszej pomocy, a także inne udogodnienia. Terminal w całości jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Lotnisko Schiphol adres

Luchthaven Schiphol
Evert v/d Beekstraat 202
1118 CP Schiphol
Nederland
Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na http://www.schiphol.nl/

Schiphol informacje

Obsługujące Amsterdam lotnisko wyposażone jest w kilka punktów informacyjnych. Znaleźć je można przed kontrolą paszportową w Schiphol Plaza, hallach 2. i 3. hali przylotów, a także za kontrolą paszportową w hallach 2. i 3. W obrębie terminala usytuowanych jest także osiem tzw. transfer desks, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat połączeń lotniczych. Centrum Kontaktów z Klientami dostępne jest pod nr telefonu: 0800 7244 7465.

Comments are closed.