Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

02 kwi 2020
04 kwi 2020
Dodaj następny pokój

Loty do Bangkoku

Tanie loty do Bangkoku, Wielki Pałac Królewski w Bangkoku

Wielki Pałac Królewski w Bangkoku / Fot. Dreamstime

Pełna nazwa Bangkoku brzmi: „Miasto aniołów, wielkie miasto, wieczny klejnot, niezdobyte miasto boga Indry, wspaniała stolica świata wspieranego przez dziewięć pięknych skarbów, miasto szczęśliwe, obfitujące w wielki Pałac Królewski, który przypomina niebiańską krainę, którą włada reinkarnacja bóstwa, to miasto dane przez Indrę, zbudowane przez Wisznu”. Do 1764 roku dzisiejsza metropolia była niewielką wioską zwaną Bang Makok, czyli „Wieś Drzewek Oliwnych”. Po zniszczeniu przez wojska birmańskie w tymże roku dawnej stolicy Syjamu (obecnej Tajlandii), Ajutthaji, zbudowano tu obóz warowny. Współczesny Bangkok jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo-wschodniej Azji, tętniącym życiem wielkim ośrodkiem turystycznym, przemysłowym i finansowym. Nic więc dziwnego w tym, że tanie loty do Bangkoku oferowane są z coraz większej liczby europejskich portów lotniczych.

Informacje ogólne o Bangkoku

Bangkok jest stolicą i największym miastem Tajlandii. Leży w południowej części kraju nad rzeką Menam, około 40 km od jej ujścia do Zatoki Tajlandzkiej. Zajmuje obszar 1531 km², liczy 6,6 miliona mieszkańców (cała aglomeracja 10,7 miliona).

Kiedy do Bangkoku?

Bangkok jest jednym z najgorętszych miast świata. Najdogodniejszą porą do jego zwiedzania są miesiące „zimowe” — od listopada do lutego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o atrakcjach, wydarzeniach i o tym co warto zobaczyć w Bangkoku odwiedź stronę Zwiedzanie Bangkoku.

Loty do Bangkoku – praktyczne informacje

Do Bangkoku z Polski połączenia obsługiwane są przez linie lotnicze: UKRAINE. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Bangkoku z Polski wahają się od 1597 do 3194 PLN.

Przylot do Bangkoku

Loty do Bangkoku z Polski realizowane są z takich miast jak . W samym Bangkoku jest jedno lotnisko ‘Bangkok'. Z Polski można jednak dolecieć również na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Bangkoku.

Obecnie bezpośrednie połączenia do Bangkoku z Polski nie są oferowane przez żadnego z przewoźników. Bez problemu znajdziemy jednak tanie loty do Bangkoku ze stosunkowo wygodną przesiadką, np. w Moskwie lub we Frankfurcie.

, , , , , ,

Comments are closed.