Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

27 maj 2019
29 maj 2019
Dodaj następny pokój

Loty do Genewy

 Loty do Genewy, Jezioro Genewskie,

Malownicze wybrzeże Jeziora Genewskiego / fot. createsima sxc.hu

Drugie co do wielkości miasto w Szwajcarii – Genewa, położone jest w południowo-zachodniej części kraju, nad Jeziorem Genewskim i rzeką Rodan. Od przepięknej lokalizacji pochodzi nazwa miasta, która w języku celtyckim oznacza „u ujścia wód”. To największe francuskojęzyczne miasto w Szwajcarii zamieszkuje blisko 180 tys. osób i co roku odwiedzane jest przez miliony turystów. Miasto ma wygodne połączenia z wieloma portami lotniczymi w Europie i na świecie, a loty do Genewy cieszą się niesłabnącą popularnością.
Genewa jest jednym z najważniejszych ośrodków politycznych na świecie i miejscem współpracy międzynarodowej. Po I Wojnie Światowej mieściła się tutaj siedziba nieistniejącej już Ligi Narodów, a po II Wojnie Światowej stała się europejską siedzibą ONZ. Tutaj również znajduje się główna siedziba Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Genewa jest niezwykle interesującym i różnorodnym miastem, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Warto się o tym przekonać na własnej skórze i zdecydować na tanie loty do Genewy. Alpejskie Jezioro Genewskie, dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji robi ogromne wrażenie, a znajdująca się na nim blisko 140 – metrowa fontanna Jet d’Eau, niewątpliwe stała się symbolem miasta. Nad brzegiem jeziora znajdują się liczne sanatoria i uzdrowiska oraz ośrodki sportowe i wodne, a na południowych stokach rosną krzewy winne.

Ponieważ przed laty Genewa była stolicą renesansu, właśnie tutaj powstawały najpiękniejsze budowle wznoszone w tym stylu. Warto zwiedzić fascynującą Katedrę Saint Pierre, Audytorium Kalwina, Pomnik Reformacji, Ratusz, Arsenał i wiele innych. Ale Genewa to nie tylko wyjątkowe zabytki, prestiżowe kongresy i targi. To także miasto banków, scyzoryków i zegarków. Te ostatnie w Genewie są niezwykle ekskluzywne, a co się z tym wiąże – bardzo drogie. Podobnie jak miniaturki dzwonków noszonych przez szwajcarskie krowy, są one częstą pamiątką wśród turystów.

Z pewnością każdy skusi się też na delikatne, ręcznie wykonane czekoladowe pralinki. W Genewie jednak, oprócz słodkości, można zasmakować także w kuchni całego świata. W grudniu warto tu przyjechać na festiwal Escalade, który odbywając się corocznie od 1602 roku, upamiętnia zwycięską bitwę Genewy z armią Sabaudczyków. Organizowane są wtedy parady przebranych w historyczne, tradycyjne stroje mieszkańców. Można również skosztować charakterystycznych marcepanowych kociołków.

Kiedy lecieć do Genewy?

Genewa jest atrakcyjnym miejscem przez cały rok, a na loty do Genewy można decydować się niezależnie od pory roku. Jest żywa zarówno zimą, jak i latem. W sezonie letnim i wiosennym można spędzić niezapomniane chwile nad jeziorem, natomiast w zimowym oddać się narciarskiemu szaleństwu w jednym z pobliskich kurortów. Warto również pomyśleć o możliwości uczestniczenia w słynnym genewskim festiwalu l’Escalade odbywającym się każdego roku w grudniu. Natomiast w marcu organizowana jest największa i najważniejsza wystawa motoryzacyjna – Salon International de l’Auto.

Loty do Genewy – praktyczne informacje

Do Genewy z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: LOT. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Genewy z Polski wahają się od 509 do 1018 PLN.

Przylot do Genewy

W Genewie jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Genewy ‘Genewa'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.

Loty do Genewy realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Genewy dolecisz z Warszawy.

, , , , , ,

Comments are closed.