Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

16 sty 2019
18 sty 2019
Dodaj następny pokój

Loty do Lizbony

Tanie loty do Lizbony, Klasztor Hieronimitow

Klasztor Hieronimitow w Lizbonie / fot. Dreamstime

Decydując się na wyprawę do Lizbony, możesz być pewien, że czeka Cię wspaniała przygoda życia, bowiem panuje tutaj wyjątkowa atmosfera, a oferta miasta dla turystów jest bardzo różnorodna.

Lizbona umiejscowiona jest w wyjątkowym miejscu, na samym wybrzeżu Atlantyku nad ujściem Tagu. Jest to teren bogaty w rzeki, lasy i góry. Słynie również z urozmaiconej linii brzegowej i przepięknych plaż.

Stolica Portugalii jest największym miastem w tym kraju. Zamieszkuje ją blisko 600 tys. osób, a całą aglomerację 2,6 mln. To najważniejszy ośrodek przemysłowy, gospodarczy, kulturowy i polityczny w kraju. Dostanie się do miasta nie stanowi problemu, tanie loty do Lizbony oferowane są z dziesiątek lotnisk na całym świecie.

Wybierając się do Lizbony z pewnością zaskoczy Cię panująca w tym miejscu atmosfera, która szybko się udziela – ludzie żyją tutaj w określonym rytmie, nigdzie się nie śpiesząc. Klimat miasta można poczuć spacerując po bardzo wąskich uliczkach lub przejechać się po nich kultowym, jednowagonowym tramwajem.

Niewątpliwie do interesujących zabytków należy przepiękna Katedra w Lizbonie, pochodząca jeszcze z XII wieku, przetrwała wszystkie trzęsienia ziemi, które nawiedziły miasto. Turyści chętnie odwiedzają również Zamek św. Jerzego, Klasztor Hieronimów w Belem, Torre de Belem, czy Kościół św. Antoniego. Kościół św. Rocha, pomnik Odkrywców związany z odkryciami geograficznymi. W Muzeum Glazury i Terakoty, możemy zobaczyć historię portugalskiej glazury, która jest słynna na całym świecie.

Kiedy już zdecydujesz się na naprawdę tanie loty do Lizbony warto skorzystać z wielu darmowych atrakcji. Do jednej z nich należy wjazd windą na Elevador de Santa Justa, po okazaniu dziennego lub okresowego biletu komunikacji miejskiej. Żelazna konstrukcja została zaprojektowana przez ucznia twórcy Wieży Eiffla i do dzisiaj jest symbolem portugalskiego miasta. Warto również zwiedzić zabytkową uliczkę Alfama, z której wywodzi się tradycyjna muzyka-fado.

Lizbona to nie tylko przepiękne budowle, wzruszająca muzyka, ale również przepyszna kuchnia. W Portugalii jest wiele barów i restauracji gdzie można skosztować regionalnych trunków, zjeść regionalne potrawy i potańczyć. Na portugalskim stole królują owoce morza, ryby i czerwone wino. Jeśli zdecydujemy się na urlop w Lizbonie, musimy zdawać sobie sprawę, że stolica Portugalii jest jedną z najwilgotniejszych stolic w Europie.

Kiedy do Lizbony?

Lizbona, podobnie jak cała Portugalia położona jest w strefie wpływów klimatu śródziemnomorskiego. Oznacza to długie i gorące lato trwające niemal pół roku oraz łagodną zimę – jest to najcieplejsza z europejskich stolic. Bliskość oceanu powoduje, że latem mimo wysokiej temperatury czujemy przyjemną chłodzącą bryzę. Dlatego właśnie na loty do Lizbony możesz zdecydować się w ciągu całego roku, nie bojąc się niesprzyjającej aury.

Loty do Lizbony – praktyczne informacje

Do Lizbony z Polski połączenia obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Ceny tanich lotów do Lizbony z Polski wahają się od 765 do 1530 PLN.

Przylot do Lizbony

Dolecieć do Lizbony można z takich miast jak . Jednak najtańsze loty do Lizbony połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

W Lizbonie jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Lizbony ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


, , , , , ,

Comments are closed.