Infolinia: 801 000 301 - 0,37 zł/min.+VAT, +48 616 262 022, Pn - Pt 9:00 - 20:00, Sob 10:00 - 14:00, Nd 17:00 - 21:00

Loty do Portugalii

Loty do PortugaliiPortugalia zaliczana jest do najpiękniejszych oraz najbardziej egzotycznych krajów Europy. Portugalia stała się znana na cały kontynent, dzięki XV- i XVI-wiecznymi odkryciom geograficznym. W Portugalii, czyli kraju, o którym mówi się “gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna”, spotkamy całe mnóstwo miejsc wartych poznania: Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty przylądek Europy,  skaliste wybrzeże atlantyckie, widowiskowa dolina rzeki Douro,  fascynujące przepięknymi plażami oraz swoimi zabytkami wybrzeże Algarve oraz oczywiście Lizbona, miasto które zachwyci każdego,  to tylko nieliczne przykłady.

Kiedy jechać do Portugalii?

Do Portugalii najlepiej wybrać się latem, które jest długie, słoneczne i bardzo ciepłe. Średnie temperatury na południu kraju sięgają 27,3°C. Południowe wybrzeże od kwietnia do października gości turystów średnią temperaturą powyżej 20°C. Na północy średnia temperatura powyżej 20°C utrzymuje się od czerwca do października. Zima w Portugalii jest łagodna i krótka. W styczniu średnie temperatury wahają się od 0°C do 8°C. Wysokie temperatury i słoneczne dni Portugalia zawdzięcza strefie klimatu podzwrotnikowego. Na północy klimat ma charakter morski, a na południu kraju pośredni między morskim, a kontynentalnym.

Podróż do Portugalii

Przeloty do Portugalii

Międzynarodowe lotniska znajdziemy w Lizbonie, Porto i Faro. Z Polski do Portugalii można dotrzeć regularnymi liniami lotniczymi (nawet bezpośrednio z Warszawy), a także tanimi liniami, z tym, że tutaj nie znajdziemy bezpośredniego połączenia. Dogodne połączenia lotnicze można znaleźć przez wyszukiwarkę na naszym serwisie.

Pociągiem do Portugalii

Do żadnego z miast Portugalii nie ma bezpośredniego połączenia z Polski. Wyprawa pociągiem z Warszawy do Lizbony wymaga co najmniej trzech przesiadek. Taka podróż jest długa (trwa około dwie i pół doby), a ceny biletów kolejowych są znacznie wyższe od cen biletów tanich linii lotniczych.

Autobusem do Portugalii

Podobnie jak w przypadku pociągów, przejazd do Portugalii autobusem jest mało opłacalny w porównaniu z kosztem przelotu tanią linią lotniczą. Poza tym z Polski, nie ma bezpośrednich kursów do Portugalii. Firma transportowa EuroLines, zawiezie nas autokarem najdalej do Hiszpanii.

Samochodem do Portugalii

Z Polski do Portugalii można dojechać samochodem, pokonując trasę liczącą ponad 3 tys. km. Najlepsza i najszybsza trasa wiedzie przez Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. W szybkim pokonaniu trasy pomagają autostrady, które w Niemczech są bezpłatne.

Na granicy portugalskiej

Granicę Portugalską, Polacy mogą przekroczyć za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego. Jeden z tych dokumentów należy zawsze mieć przy sobie.

Oceń "Loty do Portugalii"

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.8 / 5 (20 głosów)