Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

19 wrz 2020
21 wrz 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Sabiha Gökçen – transport i dojazd

Poznaj lokalizację i dowiedz się jak dojechać do drugiego międzynarodowego portu lotniczego w Stambule – Sabiha Gökçen.

Położenie

Lotnisko usytuowane jest na wybrzeżu anatolijskim, w Pendik / Kurtköy, w odległości 40 km od Kadiköy, 12 km od Pendik, a 50 km od Taksim (centrum). Na trasie Stambuł – Sabiha Gökçen, transport umożliwia bezpośrednie połączenie z autostradą TEM. .

Komunikacja miejska

Na lotnisko można dojechać samochodem. Dojazd na nie możliwy jest także dzięki komunikacji miejskiej. Do Sabiha Gökçen dotrzesz autobusem i taksówką. Alternatywnym sposobem jest połączenie kilku środków transportu. 14 km od lotniska znajduje się port autobusów wodnych – Pendik Sea Bus Port oraz stacja kolejowa – Pendik Train Station. Rozkład autobusów wodnych sprawdzisz, dzwoniąc pod nr +90 212 444 44 36.

Autobus

Dojazd do lotniska możliwy jest dzięki wielu połączeniom autobusowym. Z portu lotniczego Sabiha Gökçen kursują następujące linie: E3 (4.Levent), E9 (Bostanci), E10 (Kadiköy – Kurtköy), 16S (Yenişehir – Kozyatagi- Metrobus Uzuncayir), 18H (Sultanbeyli), 132 (Kartal – Tepeören). W nawiasach podane zostały przystanki końcowe, do których dojedziesz z lotniska. Warto zwrócić uwagę, że linia 16S to metrobus.

Koszt pojedynczego przejazdu autobusami IETT dla posiadaczy elektronicznego biletu AKBIL wynosi 1.65 TRY (ok. 3 zł). Za bilet ograniczonego użytku, na pojedynczy przejazd, zapłacisz 2,50 TRY (ok. 4,60 zł). Jeśli wybierzesz Metrobus za jazdę przez pierwsze trzy przystanki zapłacisz 1,35 TRY (ok. 2,50 zł), a po trzech przystankach 1,95 TRY (ok. 3,60 zł). Rozkłady jazdy dostępne są na stronie przewoźnika.
Możesz wybrać również prywatne autobusy wahadłowe HAVATAS, którymi dojedziesz z lotniska do Kadiköy i Taksim. Mają one charakterystyczny biały kolor. Kursu’ją w godzinach 4.00-1.00. Za podróż do Taksim zapłacisz 12 TRY (ok. 22 zł). Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej przewoźnika.

Taksówka

Wybierając się na lotnisko Sabiha Gökçen, transport umożliwią Wam także taksówki. Na lotnisku dostępne są one dla pasażerów 24h na dobę. Podróż do centrum zajmuje ok. 1h. Ceny usług, jak i oferowanych przewoźników sprawdzić można w Internecie. Przykładowo za podróż do Taksim zapłacisz 45 euro (ok. 190 zł). Serwis taksówek na lotnisku funkcjonuje pod dwoma numerami telefonów: 0 216 588 12 35 oraz 0 552 552 4 552.

Pociąg

Transport Sabiha Gökçen wiąże się także z koleją. 14 km od portu lotniczego znajduje się bowiem stacja kolejowa – Pendik Train Station. Stamtąd kursuje też autobus wahadłowy Haydarpasa-Gebze Express, dzięki któremu dojedziesz na lotnisko.

W jaki sposób można się na nie dostać?

Najkrótszy dojazd z Sabiha Gökçen do Stambułu jest przedstawiony na poniższej mapie:

Dodatkowe informacje

Aby uzyskać podstawowe informacje na temat lotnisk, odwiedź stronę: Lotniska w Stambule.

, , , , ,

Comments are closed.