Tanie loty do Pafos z Polski

już od 449 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zPoznania
od449 PLN
zWarszawy
od461 PLN
zWrocławia
od461 PLN
zKatowic
od483 PLN
zKrakowa
od494 PLN
zGdańska
od506 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Pafos są obecnie z Poznania, Warszawy i Wrocławia.
 
Ceny tanich lotów z Polski do Pafos w kwietniu zaczynają się od 449 PLN za połączenie tam i z powrotem. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena, dostępna tylko w wybranych datach. Na wybranej trasie Polska Pafos, tanie loty możesz zarezerwować wybierając wylot 04 maj 2024 r. Na powrót z Pafos najlepiej wybrać 11 maj 2024 r. Ceny lotów zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze Polska Pafos warto rezerwować jak najwcześniej.
 
Bilety z Polski do Pafos w dobrej cenie można kupić wybierając loty liniami lotniczymi i Ryanair. Tanie loty Polska Pafos są obecnie z Poznania. Najtańsze połączenia lotnicze z Poznania do Pafos oferują linie: Ryanair.
 
W naszym serwisie dane o połączeniach lotniczych zbierane są z wielu różnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwia to wyszukanie połączenia lotniczego do Pafos z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności szczegółowego określania lotniska wylotu i przylotu. Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka tanich lotów z Polski do Pafos. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Pafos zawsze warto sprawdzić czy bilety lotnicze Polska Cypr nie będą tańsze, gdy wybierzesz inne lotnisko docelowe niż Pafos. Podane ceny są orientacyjne.
 
Cypr, malownicza wyspa na Morzu Śródziemnym, dziś uwodzi turystów. Wiele wieków wcześniej jej urokowi nie mogła się też oprzeć sama Afrodyta. To właśnie w okolicach Pafos wyłoniła się z wody, a to cypryjskie miasteczko od lat silnie związane jest z jej kultem. Pafos powstało już w XIV w. p.n.e. Początkowo największą atrakcją miasta była świątynia Afrodyty z XII wieku p.n.e. Grecy pielgrzymowali również do skały, w pobliżu której bogini piękna i miłości miała wyłonić się z wody. Atrakcyjnie usytuowane Pafos rozkwitało za czasów hellenistycznych. Później, kiedy Cypr trafił pod panowanie rzymskie, miasteczko zaczęło ustępować innym portowym miastom. Na przestrzeni wieków, Pafos i cała wyspa stawały się częścią Bizancjum, Wenecji, Turków Osmańskich a nawet Brytyjczyków. Niepodległość Cypryjczykom udało się odzyskać stosunkowo niedawno, bo w latach 60. XX stulecia.
 
Współczesne Pafos jest czwartym co do wielkości miastem Cypru i zamieszkuje je blisko 50 000 mieszkańców. Atrakcyjne krajobrazy i wspaniałe zabytki jeszcze z czasów starożytnych uczyniły z tej cypryjskiej miejscowości ważny ośrodek turystyczny. Prace wykopaliskowe prowadzili tu polscy archeolodzy, samo Pafos zaś, z uwagi na kult Afrodyty, wpisane zostało również na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
 
W Pafos można zobaczyć wspaniałe mozaiki (jedne z najładniejszych na świecie), rzeźby, ale również i pozostałości starożytnych budowli, w tym także antyczną rezydencję z mozaiką przedstawiającą walkę Tezeusza z Minotaurem. Wart uwagi jest również wspaniały zamek z XIII wieku.