Alicante: atrakcje

Alicante to portowe miasto położone w południowo-wschodniej Hiszpanii nad wybrzeżem Costa Blanca, należącym do Walencji. Alicante to wspaniała historyczna miejscowość, która przypadnie do gustu miłośnikom zwiedzania. Miasto leży u stóp wzniesienia, na którym góruje Castillo de Santa Bárbara – zabytkowa twierdza a także największa atrakcja Alicante i idealny punkt widokowy na zatokę i port (wstęp bezpłatny). Hiszpańskie Alicante słynie nie tylko z zabytków. Nowoczesne ośrodki turystyczne, piaszczysta plaża oraz błękitna woda to niemała zachęta dla osób szukających atrakcyjnego miejsca na wczasy.

Alicante – atrakcje dla każdego

Alicante tętni życiem, mimo to stale uznawane jest przez tysiące turystów za doskonałe miejsce, aby wypocząć. Należąca do miasta plaża San Juan jest najdłuższą i jedną z piękniejszych plaż Costa Blanca. Biały piasek, dostępne dla plażowiczów parasole i hamaki, łagodne zejście do morza oraz opieka ratowników – jeżeli doda się do tego piękną pogodę od maja do października a także przejrzystą i ciepłą wodę, to nie potrzeba nic więcej. Plaża położona jest około 5 km od centrum Alicante, jednak nie stanowi to problemu ze względu na komunikację miejską. Osoby, którym ta odległość przeszkadza, z pewnością ucieszy fakt, iż San Juan obfituje w liczne kafejki i sklepiki z pamiątkami oraz deptaki idealne na spacer i podziwianie tutejszych widoków. Te udogodnienia umożliwiają spędzenie całego dnia w okolicach plaży bez konieczności powrotu do hotelu. Jeżeli jednak szukasz czegoś bliżej centrum, możesz wybrać Playa del Postiguet znajdującą się tuż przy górze, na której położony jest zamek Santa Barbara.

Alicante, zamek św. Barbara

Zamek św. Barbary w Alicante / fot. Superchilum@wikimedia.org

Port w Alicante

Wzdłuż portu przebiega promenada (Explanada de España) z licznymi restauracjami i sklepami oraz znajdującym się na jej skraju Parque de Canalejas. Park ten położony bezpośrednio przy morzu jest doskonałym miejscem na spacer i odpoczynek w cieniu drzew. Atrakcje Alicante nie są skierowane jedynie do osób lubiących wygrzewać się w słońcu. Obiekty sportowe takie jak pole golfowe, czy też możliwość windsurfingu, skorzystania z nart wodnych bądź żeglarstwa zachęcają do aktywności podczas wakacji. Z kolei dla osób lubiących zakupy Alicante ma do zaoferowania miejsca takie jak okolica Avenida de Maisonnave, czyli aleję przepełnioną sklepami i butikami oraz centrami handlowymi, wyróżniającymi się bogatym asortymentem. Świeże produkty takie jak owoce morza czy inne lokalne przysmaki znaleźć można na targu przy Avenida Alfonso el Sabio.

Rozrywka i kultura

Osoby ceniące atrakcje związane z kulturą powinny odwiedzić Muzeum de la Asegurada, w którym obejrzeć można kolekcję sztuki XX wieku. Wybudowany w 1685 roku budynek muzeum także jest ciekawym obiektem, ze względu na pełnione w przeszłości funkcje (był m.in. więzieniem, magazynem broni oraz miejscem przechowywania żywności). Z kolei znajdujące się na Starym Mieście Muzeum de Belen (wstęp bezpłatny), posiada kolekcję związaną z tradycjami dotyczącymi Bożego Narodzenia – nie tylko tą hiszpańską, ale także pochodzącą z różnych stron świata. Bardzo zakorzenione w tradycji hiszpańskiej jest Muzeum Taurino, gdyż jego ekspozycja poświęcona jest walkom byków i znanym torreadorom.

Alicante nocą

Jak w większości nadmorskich kurortów tak i w Alicante życie tętni również nocą. Młodzi ludzie zaczynają tłoczyć się w barach i pubach oraz wychodzić na spacerowe alejki. Tutejsze kluby cieszą się największym zainteresowaniem dopiero po północy, gwarantując zabawę do białego rana. Alicante atrakcje powinny spodobać się zarówno całym rodzinom, osobom starszym, jak również i grupom znajomych czy też młodzieży. Jeżeli szukasz miejsca na hiszpańskim wybrzeżu nie zastanawiaj się i wybierz Costa Blanca oraz jej chlubę – Alicante.

Comments are closed.