Alicante: Dojazd z Elche do centrum

Alicante co roku przyciąga rzesze spragnionych kąpieli słonecznych turystów z całej Europy. Najtańszym oraz najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do hiszpańskiego wybrzeża jest oczywiście samolot. Warto przyjrzeć się bliżej możliwościom dotarcia z portu lotniczego Elche do centrum skąpanego w słońcu Alicante.

Położenie lotniska

Lotnisko obsługujące ruch lotniczy do tego hiszpańskiego kurortu nie mieści się w obrębie samego Alicante. Ten ważny węzeł komunikacyjny położony jest nieco ponad 11 km od historycznego serca miasta. Dystans ten można pokonać na kilka różnych sposobów. Dojazd z Elche do centrum możliwy jest za pomocą autobusu, tramwaju, wypożyczonego samochodu i także taksówki.

Alicante, Elche

Lotnisko Elche, Alicante/ fot. Skistar@wikimedia.org

Autobus

Bezpośrednio z lotniska dojechać można do licznych okolicznych miejscowości. Jeśli jednak zdecydujesz się na podróż do Alicante, musisz przygotować się, że co najmniej pół godziny spędzisz w środkach komunikacji miejskiej. Dojazd z Elche do centrum wymagać będzie jednak przesiadki, ponieważ autobus z lotniska dojeżdża jedynie do miejskiego portu Puerta del Mar.

Tramwaj/Szybka kolej miejska

Port lotniczy Elche posiada również połączenie kolejowe z licznymi miastami na wybrzeżu Costa Blanca. Dojazd do Alicante możliwy jest dzięki linii C-6. System szybkiej kolei pozwala szybko przemieszczać się również między pobliskimi kurortami. Koszty związane z biletami zależą od tego, dokąd dokładnie planujemy dojechać, jednak nie powinny przekroczyć 3 EUR (około 12 PLN).

Taksówka

Wszystkie samochody obsługujące połączenia między lotniskiem a centrum Alicante zrzeszone są w korporacji Radio Taxi Elche. Można je poznać po zielonej naklejce wzdłuż pojazdu. Obliczając koszt kursu, należy uwzględnić opłatę początkową wynoszącą około 3,80 EUR (około 15 PLN). Warto pamiętać, aby upewnić się, iż kierowca włączył taksometr. Umożliwi to uniknięcia nieprzyjemnej sytuacji związanej ze spotkaniem nieuczciwego przewoźnika.

Comments are closed.