Bagaż w samolocie

Podróżując samolotem, zawsze zabieramy ze sobą bagaż. Może to być mniejszy lub większy bagaż podręczny (nierejestrowany), który bez problemu zabierzemy ze sobą na pokład samolotu. Często jednak nie obejdziemy się bez bagażu głównego (rejestrowanego), nadawanego podczas odprawy biletowo-paszportowej i przewożonego w luku bagażowym. Każdy pasażer ma prawo do zabrania takiego bagażu bezpłatnie, istnieją jednak pewne ograniczenia. Każda linia lotnicza ma swoje ustalenia co do rozmiaru oraz wagi bagażu. Jeżeli określony limit zostanie przekroczony, pasażer zobowiązany jest do poinformowania o tym przewoźnika oraz wniesienia pewnej opłaty, która wyznaczona jest przez linie lotnicze.

Jeżeli zdecydujemy się na zabranie bagażu głównego, warto go odpowiednio oznakować. Pozwoli to na szybkie rozpoznanie na lotnisku i zmniejszy ryzyko pomyłki. Często wystarczy charakterystyczna przywieszka lub owinięcie bagażu kolorowym paskiem. Warto również sprawdzić, czy numer z naklejki linii lotniczej zgadza się z numerem widniejącym na naszej karcie pokładowej. Dowiedz się więcej na temat tego, jak oznakować bagaż główny.

Po dotarciu na miejsce, pasażer udaje się do hali, w której odbiera swój bagaż. Bagaże wykładane są na specjalnie oznakowane taśmociągi. Przy właściwym odnajdziemy numer rejsu oraz port, z którego przylecieliśmy. Istnieje niestety ryzyko, że nasz bagaż zostanie zgubiony lub uszkodzony. W takiej sytuacji należy udać się do biura zagubionego bagażu. Po sprawdzeniu biletu lotniczego i kwitu bagażowego, pracownicy lotniska podejmą odpowiednie kroki, aby odzyskać zaginione rzeczy pasażera. Uzyskaj więcej informacji na temat odbioru bagażu po przylocie.

Comments are closed.