Bilety lotnicze z Kolumbii do Ankony

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Kolumbii do Ankony niższą od powyższej.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Kolumbii do Ankony wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Ankony.
 


 
Ankona to urokliwe miasteczko, położone amfiteatralnie na nadmorskich wzgórzach wschodniego wybrzeża Włoch, nad Morzem Adriatyckim. Miasto znane jest z okresu II wojny światowej jako miejsce jednej z bitew stoczonych przez wojska alianckie na froncie włoskim w 1944 roku. Najstarszym zabytkiem, znajdującym się w zabytkowym centrum na Monte Guasco, jest Łuk Hadriana z 115 roku oraz pozostałości amfiteatru. W jego pobliżu znajduje się XII-wieczny kościół Santa Maria della Piazza. Warto także zajrzeć do Muzeum Archeologicznego, które prezentuje eksponaty pochodzące nawet z epoki żelaza. Nad miastem góruje przepiękna, marmurowa, różowo-biała Katedra San Ciriaco. Ankona ma również ofertę dla wielbicieli zabytków wojskowych. W mieście znajduje się pochodzący z XVIII wieku, pięcioboczny fort Mole Vanvitelliana.
 
Będąc w miasteczku, nie sposób nie wybrać się na wycieczkę po malowniczej okolicy. Na przykład pobliskie Corinaldo jest popularnym miejscem pielgrzymkowym, gdyż urodziła się tam św. Maria Goretti. Natomiast bardziej w górach leży Fabriano, znane od XIII wieku ze sztuki i rzemiosła z papieru. Wreszcie Loreto będące typowym przykładem ośrodka miejskiego, zbudowanego wokół sanktuarium Maryi Dziewicy – Santa Casa. Bazylika jest prawdziwą skarbnicą niezwykłych dzieł sztuki.