Bilety lotnicze z Grecji do Bolonii

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Grecji do Bolonii niższą od powyższej.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Grecji do Bolonii wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Bolonii.
 


 
Ta wspaniała włoska nazwa zapewne wielu kojarzy się z jednym z najpopularniejszych na świecie dań – spaghetti bolognese. Pomysł na przepyszny makaron z pastą pomidorową, mięsem oraz parmezanem zrodził się właśnie w Bolonii. Miasto słynie również z niesamowitych szynek, kiełbas czy serów, których musisz skosztować, będąc w tym miejscu.
 
Oprócz niepowtarzalnej kuchni, Bolonia ma do zaoferowania także niezwykłe zabytki. Ze względu na niewielki rozmiar miasta, znajdują się one blisko siebie. Należy do nich główny plac miasta – Piazza Maggiore, przy którym mieści się gmach miejskiego muzeum, a także pomnik papieża Grzegorza XIII czy potężna katedra San Petronio. W niewielkim kościele San Domenico z kolei zwiedzający mogą podziwiać dzieła wspaniałego artysty Michała Anioła! Bolonia nazywana jest miastem studentów, a wszystko przez to, że właśnie w tym mieście został założony pierwszy europejski uniwersytet. Warto zaznaczyć także, że wykładał na nim przez kilka lat nawet polski poeta-wieszcz Adam Mickiewicz. Bolonia nie należy do miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.