Bilety lotnicze z Polski do Helsinek

już od 502 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zWarszawy
od502 PLN
zGdańska
od630 PLN
zWrocławia
od744 PLN
zBydgoszczy
od1345 PLN
zSzczecina
od1352 PLN
zKatowic
od1745 PLN
zZielonej Góry

 
Odwiedzając stolicę mroźnej Finlandii można spodziewać się miasta spokojnego i gościnnego. Pierwsze, co można zauważyć to fakt, że większość budynków jest podobnej wysokości. Jedynie kilka świątyń nieznacznie wybija się wzwyż. Najważniejszym punktem miasta jest Plac Senacki, wokół którego wybudowano wiele interesujących klasycystycznych obiektów, takich jak siedziba premiera, prezydenta oraz luterańska katedra. Właśnie ta świątynia jest jednym z najpiękniejszych zabytków Helsinek. Należy ona do najlepiej rozpoznawalnych budowli miasta.
 
Drugą największą świątynią w mieście jest Sobór Uspieński. Jest on jednym z wielu przykładów wpływów rosyjskich w Finlandii i stanowi największe prawosławne miejsce kultu w Europie Zachodniej. Innym przykładem bardzo silnych związków z Rosją może być fakt, że najważniejsza ulica handlowa nosi nazwę Aleksanterinkaut na cześć cara Aleksandra I. Prawdziwy respekt budzą jednak dawne fortyfikacje chroniące miasto takie, jak na przykład Twierdza Suomenlinna, choć współcześnie nie przedstawia żadnej wartości bojowej. Dzięki wpisaniu jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO stała się jedną na największych atrakcji Helsinek. Jeśli wyżej, niż zabytki cenisz sobie nowoczesne wzornictwo, to położona w centrum miasta galeria Kiasma jest miejscem, które musisz koniecznie odwiedzić. W jej wnętrzach prezentowany jest dorobek współczesnych twórców awangardowych.Najtańsze loty do Helsinek są realizowane z Warszawy. Tanie loty z Warszawy są obsługiwane przez linie lotnicze . Ceny połączeń lotniczych z innych lotnisk z Polski mogą być wyższe niż z Warszawy.
 
Wybierając najtańsze połączenie lotnicze z Warszawy za bilety lotnicze z Polski do Helsinek zapłacisz tylko 502 PLN. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena biletu, dostępna tylko w wybranych datach.
 
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Polski do Helsinek niższą od powyższej z Warszawy.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Polski do Helsinek wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z ceną (np. 502 PLN) lub napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Helsinek.