Bilety lotnicze z Hiszpanii do Katanii

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Hiszpanii do Katanii niższą od powyższej.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Hiszpanii do Katanii wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Katanii.
 


 
Już w VII wieku p.n.e. na włoskiej Sycylii zrodziły się początki Katanii – obecnie jednego z największych miast na wyspie. Katania znajduje się we wschodniej części Sycylii, leży nad Morzem Jońskim, tuż u podnóża jednego z najgroźniejszych wulkanów świata. Pomimo zagrożenia płynącego z takiej bliskości Etny, mieszkańcy Katanii czerpią z tego również wiele korzyści. Ziemia wokół wulkanu jest bardzo żyzna, dlatego idealnie nadaje się do uprawy delikatnych winorośli, cytrusów czy oliwek. Zimą ośnieżone stoki Etny są doskonałym miejscem na jazdę na nartach. Sam wulkan odwiedzany jest również często przez podróżnych szukających wrażeń i adrenaliny.
 
Miasto posiada piękne plaże, które przyciągają turystów spragnionych odpoczynku nad ciepłym morzem. Architektura Katanii jest zróżnicowana. Znajdują się tam zabytki pochodzące z różnych okresów – od starożytnych ruin, przez średniowieczne zamki, barokowe, mocno zdobione budowle, aż po współczesne budynki. Na uwagę zasługuje zdecydowanie katedra oraz plac Piazza del Duomo wokół niej. Zaciekawienie wzbudza również symbol miasta, czyli fontanna w kształcie słonia. Warto udać się do XIII-wiecznego zamku Castello Ursino, leżącym na cyplu wysuniętym w morze.