Bilety lotnicze z Polski do Katanii

już od 186 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zKatowic
od186 PLN
zKrakowa
od406 PLN
zWrocławia
od707 PLN
zGdańska
od722 PLN
zWarszawy
od749 PLN
zRzeszowa
od809 PLN
zPoznania
od937 PLN
zSzczecina
od4820 PLN
zBydgoszczy
zZielonej Góry
Najtańsze loty do Katanii są realizowane z Katowic. Tanie loty z Katowic są obsługiwane przez linie lotnicze . Ceny połączeń lotniczych z innych lotnisk z Polski mogą być wyższe niż z Katowic.
 
Wybierając najtańsze połączenie lotnicze z Katowic za bilety lotnicze z Polski do Katanii zapłacisz tylko 186 PLN. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena biletu, dostępna tylko w wybranych datach.
 
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Polski do Katanii niższą od powyższej z Katowic.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Polski do Katanii wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z ceną (np. 186 PLN) lub napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Katanii.
 


 
Już w VII wieku p.n.e. na włoskiej Sycylii zrodziły się początki Katanii – obecnie jednego z największych miast na wyspie. Katania znajduje się we wschodniej części Sycylii, leży nad Morzem Jońskim, tuż u podnóża jednego z najgroźniejszych wulkanów świata. Pomimo zagrożenia płynącego z takiej bliskości Etny, mieszkańcy Katanii czerpią z tego również wiele korzyści. Ziemia wokół wulkanu jest bardzo żyzna, dlatego idealnie nadaje się do uprawy delikatnych winorośli, cytrusów czy oliwek. Zimą ośnieżone stoki Etny są doskonałym miejscem na jazdę na nartach. Sam wulkan odwiedzany jest również często przez podróżnych szukających wrażeń i adrenaliny.
 
Miasto posiada piękne plaże, które przyciągają turystów spragnionych odpoczynku nad ciepłym morzem. Architektura Katanii jest zróżnicowana. Znajdują się tam zabytki pochodzące z różnych okresów – od starożytnych ruin, przez średniowieczne zamki, barokowe, mocno zdobione budowle, aż po współczesne budynki. Na uwagę zasługuje zdecydowanie katedra oraz plac Piazza del Duomo wokół niej. Zaciekawienie wzbudza również symbol miasta, czyli fontanna w kształcie słonia. Warto udać się do XIII-wiecznego zamku Castello Ursino, leżącym na cyplu wysuniętym w morze.