Bilety lotnicze z Republiki Czeskiej do Lyon

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Republiki Czeskiej do Lyon niższą od powyższej.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Republiki Czeskiej do Lyon wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Lyon.
 


 
Lyon jest jednym z najstarszych miast Francji. Założony został w I wieku p.n.e. przez Rzymian. Znajdujące się w środkowo-wschodniej części kraju miasto, nieprzerwanie rozwija się od momentu powstania. W XV wieku była to jedna z najbardziej zaludnionych miejscowości w Europie. Przeludnienie i ryzyko wybuchu epidemii zadecydowały o dalszym rozwoju Lyonu. W ciągu dwóch tysięcy lat we francuskim mieście powstały liczne obiekty zabytkowe, z których wiele możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Znajdują się tam m.in. rzymskie teatry: większy - mogący pomieścić około 10 tysięcy widzów oraz mniejszy, w którym mieściło się około trzech tysięcy osób. W późniejszych wiekach Lyon był domem dla wielu artystów, polityków oraz innych osobistości. Podczas zwiedzania można więc obejrzeć ich domy i rezydencje. Aby poczuć prawdziwy klimat miasta, warto wybrać się na spacer wąskimi, gotyckimi i renesansowymi uliczkami, pośród których niewielkie restauracje i kawiarenki przyciągają wspaniałymi zapachami. Lyon jest nazywany również kulinarną stolicą Francji, dlatego nie brakuje tam miejsc, serwujących przepyszne dania jednej z najsłynniejszych kuchni świata.