Bilety lotnicze z Republiki Czeskiej do Nicei

61 626 20 20

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Republiki Czeskiej do Nicei niższą od powyższej.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Republiki Czeskiej do Nicei wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Nicei.
 


 
Nicea to miasteczko znajdujące się we Francji na Lazurowym Wybrzeżu. Ta malownicza miejscowość jest popularna i oblegana przez turystów szczególnie w okresie letnim. Posiada dostęp do Morza Śródziemnego i wyjątkowo piękne plaże, dlatego też ludzie bardzo chętnie spędzają tam urlopy i wakacje. Dodatkowo bardzo blisko stamtąd do Alp, co czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym.
 
Nicea jest bardzo stara, jej początki sięgają IV wieku p.n.e., dlatego może pochwalić się licznymi zabytkami i historycznymi zabudowaniami. Możemy podziwiać tam między innymi wzgórze zamkowe La Colline du Chateau z ruinami starego zamku oraz katedry, Plac Massena ozdobiony malowniczymi fontannami i pięknymi kamienicami, ruiny rzymskiego amfiteatru, katedrę przy placu Rossettiego oraz wiele starych kościołów i kaplic.
 
Nicea nazywana jest miastem sztuki, ponieważ zamieszkiwało ją przez lata wielu znanych artystów, w szczególności malarzy, którzy przyczynili się do jej rozkwitu. Obecnie można tam podziwiać ich dzieła w licznych galeriach sztuki oraz muzeach.
 
W mieście znajduje się ośrodek leczenia chorób układu oddechowego. Jego stworzenie było możliwe dzięki wspaniałemu klimatowi, który panuje w Nicei.