Bilety lotnicze z Polski do Wilna

 _s-_month_year_seo_-s_  _s-_month_year_seo_to_-s_ 61 626 20 20

01 sty 1970
01 sty 1970
Sprawdź promocje na loty :
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Polski do Wilna niższą od powyższej.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Polski do Wilna w styczniu wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Wilna.
 


 
Jednym z najbardziej romantycznych miast położonych nad Morzem Bałtyckim jest Wilno. Choć sprawia wrażenie leniwego i nieco ospałego, należy do czołówki miejsc najchętniej odwiedzanych przez zakochane pary w tej części Europy. Miasto pełne jest urokliwych zakątków i zabytków, obok których nie sposób przejść obojętnie.
 
Pomiędzy klasycystycznymi świątyniami wyróżnia się monumentalny gotycki kościół św. Anny. Innym interesującym obiektem jest skrywająca w swoim wnętrzu Muzeum Historyczne, Wieża Giedymina. Nazwana została ku pamięci historycznego przywódcy Litwy, księcia Giedymina. Był to element fortyfikacji chroniących miasto. W dziejach Wilna, Wieża odegrała niebagatelną rolę, ponieważ kto umieścił na jej szczycie swoją flagę, ten faktycznie władał miastem.
 
Równie ciekawym zabytkiem jest inny fragment murów miejskich, znany jako Ostra Brama. W tamtejszej kaplicy znajduje się sławny w całej wschodniej Europie obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Dbając o plany urbanistyczne, władze miejskie zapewniły dużą ilość terenów zielonych w granicach miasta, a spacer wzdłuż rzeki Wili jest doskonałym sposobem na popołudniowy wypoczynek.