rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

City Break w Kolonii

Wizytówką położonej nad Renem Kolonii jest monumentalna gotycka Katedra świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale to nie jedyna atrakcja miasta.

City Break w Kolonii – co warto zwiedzić?

Zabytków w mieście jest bardzo dużo, szczególnie sakralnych: grupa 12 kościołów romańskich z X – XIII wieku, budowle gotyckie i neogotyckie. Wśród świątyń romańskich mamy m.in. największy, Kościół Najświętszej Marii Panny na Kapitolu, trójnawowy z trój konchowym chórem i dziełami sztuki: drewnianymi drzwiami romańskimi, kamienną figurą Madonny z Dzieciątkiem z 1200 roku, krucyfiksem mistycznym z ok. 1305 r., nagrobkiem Plektrudisy z 1180 roku. Do zabytków świeckich należą: gotycko-renesansowy ratusz, dom tańca Gürzenich i fragmenty obwarowań miejskich z gotyckimi bramami.

W środku miasta położony jest Park Nadreński (Rheinpark) zaprojektowany w latach 50. XX wieku, dlatego odzwierciedla trendy architektury ogrodowej z tamtego okresu. Dzieła sztuki, przywiązanie do detali, charakterystyczny sposób wyznaczenia ścieżek – to jeden z najlepiej zachowanych ogrodów z czasu powojennego. Został doceniony w 2007 roku, w 50. rocznicę powstania: uhonorowano go tytułem najpiękniejszego parku Niemiec i uznano go za drugi najpiękniejszy park w Europie.

Z ciekawostek, warto wiedzieć, że w Kolonii znajduje się Muzeum Czekolady, gdzie zwiedzający mogą prześledzić kilkuwiekową historię czekolady i w dziale produkcyjnym przyjrzeć się procesowi produkcji tabliczek czekolady i innych pyszności. Poza tym, oprócz oglądania, można też co nieco spróbować, co powinno zachęcić każdego łasucha.

Hotel w Kolonii, przelot do Kolonii – znajdź szybko ofertę!

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na city break w Kolonii w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz daty wylotu i przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Kolonii i najbliższej okolicy oraz przelot do Kolonii (lotniska w pobliżu). Możesz też oczywiście w pustym polu wpisać inny interesujący Cię region.

, ,

Comments are closed.