rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

02 lut 2023
04 lut 2023
Dodaj następny pokój

City Break w Lyonie

Nad rzekami Saona i Rodan,w środkowo – wschodniej części Francji, leży jej najstarsze miasto – Lyon. Powstało z inicjatywy Rzymian w 43 r. p . n. e. pod nazwą Lugdunum.

City Break w Lyonie – co warto zwiedzić?

Stary Lyon (Vieux Lyon) to najstarsza część miasta, gdzie znajdują się liczne zabytkowe kamieniczki w stylu gotyckim i renesansowym. Jedną z głównych atrakcji jest 400 – letnia Katedra św. Jana Chrzciciela., we wnętrzu której jest XIV – wieczny zegar astronomiczny. Z tych powodów Stary Rynek został w 1998 roku wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Inna warta zobaczenia dzielnica to Presqu’île, która kiedyś zwana była wyspą Canabae i zamieszkiwali ją najbogatsi mieszkańcy Lyonu. Dziś jej centrum to plac Terreaux z rzeźbioną fontanną i pałacem św. Piotra pełniącym funkcje Muzeum Sztuk Pięknych (zwane Mały Luwr).

Jeśli chcemy mieć dobry widok na całe miasto, to najlepiej dostać się kolejką na taras Esplanade na wzgórzu Fourviere. Sama góra to też miejsce znaczące – tu narodził się Lyon, wtedy gród Forum Vertus, gdzie dziś stoi bazylika Marii Panny z Fourviere. W tej samej okolicy można zwiedzić Muzeum Fourviere i park archeologiczny Fourviere z ruinami budowli rzymskich: term, akweduktu, teatru i odeonu.

W Lyonie turyści mogą oglądać architekturę dawną i nową, odwiedzać liczne muzea i kościoły oraz spróbować regionalnej kuchni – jedną ze specjalności są potrawy z wieprzowiny.

Hotel w Lyonie, przelot do Lyonu – znajdź w prosty i szybki sposób ofertę!

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na city break w Lyonie w dowolnym interesującym Cię terminie. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz daty wylotu i przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Lyonie (i najbliższej okolicy) oraz przelot do Lyonu (lotniska w pobliżu Lyonu). Możesz też oczywiście wpisać dowolny inny region.

, ,

Comments are closed.