rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

City Break w Monachium

Bawaria, jeden z landów naszych wschodnich sąsiadów to niewątpliwie jeden z ciekawszych regionów Niemiec. Miasto położone nad rzeką Izarą, jest siedzibą wielu zakładów przemysłowych. Jego nazwa pochodzi od zakonników benedyktyńskich – Monchen.

Weekend w Monachium?

Frauenkirche to najbardziej charakterystyczne miejsce w Monachium. Kościół pod wezwaniem NMP został wzniesiony na miejscu XIII wiecznej kaplicy, a jego głównym elementem są dwie bliźniacze wieże o dachach pokrytych miedzianą blachą.

Spędzając weekend w Monachium warto wybrać się do Ogrodu Angielskiego założonego w 1788 roku, który jest najstarszym parkiem śródmiejskim na świecie. Znajduje się tam jeden z największych ogrodów piwnych Biergarten. Chińska wieża otoczona jest sztucznie nasypanym wzniesieniem, z kopułą zbudowaną z greckich kolumn, będącą punktem widokowym na centrum miasta.

Położone jest w południowych Niemczech, a jego powierzchnia wynosi aż 300km kwadratowych, nic więc dziwnego, że nazywane jest drugą stolicą Niemiec.

Samo Monachium znane jest na całym świecie ze Święta Piwa zwanego popularnie Oktoberfest. Ma miejsce już od blisko 200 lat i celebruje tradycję do której monachijczycy wciąż przywiązują ogromną wagę. Impreza przyciąga amatorów piwa z całej Europy, a także i świata. Charakterystyczne dla tego święta są ubiory kelnerek – w typowych regionalnych strojach z dużymi dekoltami.

Hotel w Monachium, przelot do Monachium. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na City Break w Monachium w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Monachium i najbliższej okolicy oraz przelot do Monachium (lotniska w pobliżu Monachium). Możesz też oczywiście w polu do wpisać dowolny inny region obejmujący City Break.

, ,

Comments are closed.