rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

City Break w Perugii

Osoby, które decydują się odwiedzić Włochy, zazwyczaj wybierają maraton przez największe miasta jak Rzym, Mediolan, Wenecję i Neapol. Nowoczesne metropolie jednak nie zawsze są w stanie w pełni oddać niezwykły klimat włoskiego „dolce far niente”. Żeby faktycznie zwolnić tempo warto udać się do położonej w samym sercu Włoch Perugii.


Liczące niespełna 200 tysięcy mieszkańców miasto jest stolicą Umbrii, powstało już w czasach starożytnych, dziś słynie z ciekawych zabytków architektury, jest również popularnym miastem akademickim. Urokliwe wąskie uliczki, ukryte w zakamarkach restauracje i bary z tradycyjną włoską kuchnią przyciągają turystów zmęczonych wielkomiejskim zgiełkiem.

Weekend w Perugii?

Położona na wzgórzu, otoczona murami Perugia jest jednym z najlepiej zachowanych włoskich miast. Mówi się nawet, że niewiele zmieniło się w nim przez ostatnich 400 lat. Wśród największych atrakcji Perugii wymienia się zazwyczaj Rocca Paolina – pozostałości powstałej w XVI-wieku twierdzy, bramę wjazdową Marzia Porta z III stulecia p. n. e. i średniowieczną fontannę Fontana Maggiore. Spędzając weekend w Perugii na pewno zwrócimy uwagę na Katedra of San Lorenzo oraz utrzymany w stylu włoskiego gotyku ratusz Palazzo dei Priori. W ratuszu zwiedzić można Muzeum Narodowe Umbrii. Wśród zbiorów znaleźć można wiele ciekawych dzieł włoskiego malarstwa pochodzących z okresu od XIII do XIX wieku. Perugię można potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania Umbrii

Na światową skalę miasto rozsławił festiwal jazzowy Umbria Jazz Festival. W Perugii szczególnego znaczenia nabiera też powiedzenie „La dolce vita” (słodkie życie), a to za sprawą miejscowej fabryki czekolady Perugina.

Hotel w Perugii, przelot do Perugii – gdzie szukać najlepszych ofert?

Nasz serwis daje możliwość szybkiego wyszukania najlepszych ofert wyjazdu city break w Perugii. Możesz dowolnie wybrać termin wyjazdu i liczbę osób, które wezmą udział w wyprawie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe oraz daty wylotu i przylotu. Serwis bluesky.pl  znajdzie hotel w Perugii oraz inne hotele w okolicy i przelot do Perugii (lotniska w pobliżu Perugii). Możesz też wybrać inne miasto, w którym planujesz spędzić  interesujący weekend.

, ,

Comments are closed.