rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

City Break w Porto

City Break w Porto – dla kogo ta oferta?

Porto, drugie co do wielkości miasto w Portugalii – zaraz po jej stolicy, Lizbonie. Położone na północy kraju w pobliżu Oceanu Atlantyckiego, a dokładnie – u ujścia rzeki Douro.

W 1996 r. zabytki śródmieścia Porto zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Są to między innymi: katedra Sé Catedral, Palacio da Bolsa czy Palacio de Cristal oraz barokowy kościół, Igreja e Torre dos Clerigos, który jest jednym z najjbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Innym znakiem rozpoznawczym Porto jest Ponte Dom Luís I – dwukondygnacyjny stalowy most, wybudowany pod koniec XIX wieku, a zaprojektowany przez Teofilo Seyrig z grupy Gustave Eiffel.

Będąc w Porto, koniecznie trzeba udać się do Instituto dos Vinhos do Douro e do Porto, czyli Instytutu Wina, stojącego na straży jakości wytwarzanego wina oraz nadającego certyfikaty. Znajdują się tam laboratoria analityczne oraz aparaty testujące wino. Wizyta w Instytucie obejmuje oczywiście degustację.

Do Porto warto pojechać, aby przekonać się, że to miasto to nie tylko wino, restauracje i plaże. To przede wszystkim niezwykłe zabytki oraz przepiękne widoki. Tym sposobem po uczcie duchowo-naukowej, jaką będzie dla nas zapewne zwiedzanie zabytków czy muzeów, warto wybrać się na przechadzkę do któregoś parku w centrum miasta. Idealnym miejscem na wieczorny spacer będzie też jeden z kilku mostów w mieście na rzece Douro.

 

Hotel w Porto, przelot do Porto – jak znaleźć ofertę wyjazdu?

Z pomocą naszego serwisu bez problemu znajdziesz najlepszą ofertę wyjazdu na City Break w Porto w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe oraz datę wylotu i przylotu. Serwis znajdzie hotel w Porto i najbliższej okolicy oraz przelot do Porto. Oczywiście, możesz wpisać w wyszukiwarkę dowolne miasto.

, ,

Comments are closed.