rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

City Break w Rabacie

Poznawanie Czarnego Lądu turyści zaczynają najczęściej od wysuniętych najbardziej na Północ krajów. Egipt, Tunezja i wreszcie Maroko cieszą się coraz większą popularnością, a sezon urlopowy trwa w nich znacznie dłużej niż w krajach europejskich położonych w basenie Morza Śródziemnego.


Typowo arabskie Maroko położone nad Atlantykiem w przeszłości było bazą wypadową piratów, dziś jest jedną z nielicznych monarchii na świecie. Największym miastem państwa jest Casablanca kojarzona wciąż z Huphrey’em Bogartem i Ingrid Bergman. Stolicą kraju jest jednak Rabat, miasto liczące już niemal 2 miliony mieszkańców.

City Break w Rabacie – atrakcje

Rabat słynie z licznych atrakcji typowych dla kultury muzułmańskiej. Uwagę turystów przyciąga zazwyczaj Wieża Hassana, królewski pałac Dar el-Makhzen, XIII-wieczny meczet, twierdza Kasba al-Udaja. Popularnością cieszy się również Centrum Kultury Islamu, stare fortyfikacje oraz nekropolia Szalla z grobowcami Marynidów.

W mieście sporo jest też śladów bytności Francuzów, a samo miasto sprawia wrażenie na wskroś europejskiego, za sprawą licznych hoteli, restauracji, dyskotek, klubów i barów, które czekają na przybywających coraz liczniej do Maroka turystów.

Żeby poznać typowo marokański klimat, zapuścić trzeba się w głąb miasta. Wąskie uliczki, typowe białe domy, stragany z owocami morza i typowo śródziemnomorskimi warzywami i przyprawami oraz klimatyczne restauracje to właściwie kwintesencja tego, co marokańskie i arabskie.
Wreszcie Maroko i Rabat to odpowiedź na odwieczne dziecięce pytanie, „dokąd na zimę odlatują bociany?”. Traktowane w Maroku jako święte ptaki, bociany z Polski i Ukrainy spędzają na afrykańskim wybrzeżu zimowe miesiące.

Hotel w Rabacie, przelot do Rabatu – gdzie szukać najlepszych ofert?

Serwis bluesky.pl pozwala znaleźć najlepsze oferty wyjazdu city break w Rabacie. Dowolnie można też wybrać termin wyjazdu oraz ilość ilość osób, które wezmą w nim udział. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe oraz planowane daty wylotu i przylotu. Serwis bluesky.pl  znajdzie hotel w Rabacie i inne hotele w okolicy oraz przelot do Rabatu (lotniska w pobliżu Rabatu). Można wybrać też inne miasto na spędzenie niezapomnianego weekendu.

, ,

Comments are closed.