rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

City Break w Rotterdamie

Holandia uchodzi za jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów świata, w przeszłości była również jedną z potęg morskich, obecnie jest jedną z niewielu monarchii na świecie. Przez wiele lat kraj zbudował swoją potęgę na handlu zamorskim, a wszystkie największe miejscowości to miasta portowe. Obok stołecznego Amsterdamu wyróżnia się Rotterdam.


Dziś miasto jest już jednym z ulubionych miejsc na liście miłośników clubbingu. Nietypowe lokale, ich ciekawa architektura i przede wszystkim niezwykła muzyka przyciągają co noc fanów ostrej zabawy do białego rana. Na nocnej, klubowej mapie Rotterdamu nie może zabraknąć takich miejsc jak The Bootleg, Waterfront, Nighttown, Bacha Beachclub, Thalia Lounge czy Club Las Palmas. Świętem dla clubowiczów jest również organizowany w sierpniu festiwal muzyczny FFWD Heineken Dance Parade oraz inne imprezy jak Dunya Festival, Summer Carnival i World Port Days. Nic dziwnego, że większość światowej sławy didżejów wywodzi się z Holandii…

City Break w Rotterdamie – atrakcje

Jednak Rotterdam ma do zaoferowania nie tylko same imprezy do bladego świtu. Pochwalić się może również ciekawą historią. Port i miasto położone u ujścia Renu i Mozy powstały w już w średniowieczu. Obecnie miasto wciąż świetnie się rozwija i jest jedną z większych metropolii w zachodniej części Europy – obszar zamieszkuje już blisko 7 milionów ludzi. Wybudowany w 1968 roku w pewnym oddaleniu od miasta nowy Europort jest dziś największym portem świata i przechodzi przez niego połowa towarów docierających do Europy drogą morską.

Do zdecydowanie największych atrakcji turystycznych miasta zalicza się muzeum sztuki nowoczesnej Kunsthal i galerię sztuki Boijmans Van Beuningen Museum. Interesującym miejscem jest też Delfshaven, przyportowa dzielnica, która niemal nietknięta przetrwała II wojnę światową.

W Rotterdamie nie powinni też nudzić się miłośnicy sportu. W mieście działa kilka klubów piłkarskich, a w jednym z nich Feyenoordzie Rotterdam przez wiele lat grał polski bramkarz Jerzy Dudek.

Hotel w Rotterdamie, przelot do Rotterdamu – gdzie szukać najlepszych ofert?

Serwis bluesky.pl pozwala znaleźć najlepsze oferty wyjazdu city break w Rotterdamie. Możesz dowolnie wybrać liczbę osób i termin wyjazdu. Wystarczy, że  wpiszesz w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe oraz planowane daty wylotu i przylotu. Serwis bluesky.pl  znajdzie hotel w Rotterdamie oraz inne hotele w okolicy i przelot do Rotterdamu (lotniska w pobliżu Rotterdamu). Można wybrać też inne miasto na spędzenie niezapomnianego weekendu.

, ,

Comments are closed.