rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

City Break w Rydze

Ryga – stolica Łotwy, a jednocześnie największe, mające ponad 300 kilometrów kwadratowych, miasto leżące w krajach nadbałtyckich. Położona nad rzeką Dźwiną, niedaleko jej ujścia do Morza Bałtyckiego. O niezwykłości tego miasta świadczą słowa, które podobno wykrzyknął Napoleon podczas pobytu w Rydze: “wszak to przedmieścia londyńskie!”.

Elementem przyciągającym turystów do Rygi jest secesyjny charakter tego miasta. Niezwykłe budynki o miękkich rysach, dekorowane finezyjnymi liniami czy baśniowymi i mitologicznymi motywami są prawdziwymi perełkami architektonicznymi na skalę europejską. Zostało to docenione, kiedy w 1997 r. Ryga – właśnie ze względu na skupisko architektury secesyjnej – została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

 

Co ciekawe, Ryga jest jednym z najzieleńszych miast Europy, tereny zielone wynoszą 7000 ha. Parki zlokalizowane w mieście, z unikatowymi gatunkami drzew, krzerzów i kwiatów oraz niezwykłymi klombami, uważane są za dzieła sztuki, a architekci ryskich ogrodów dali podwaliny pod kulturę parków europejskich.

W Rydze znajduje się także trzeci co do wysokości obiekt w Europie, którym jest wieża telewizyjna – mierzy ona około 380 metrów. Jeśli chodzi o obiekty sakralne, na uwagę zasługują dwa kościoły – kościół św. Piotra oraz kościół św. Jakuba.

Prawdą jest, że aby poznać dobrze Rygę, trzeba po niej po prostu pochodzić. Spacerując, omijając oczywiście wszelakie środki transportu, co krok trafia się na jakieś niezwykłe kamieniczki czy inne budynki. Turystom szczególnie poleca się spacer nocą, ponieważ miasto również wtedy tętni życiem, a niezwykłe iluminacje nadają starym budynkom baśniowego charakteru.

Przelot do Rygi, hotel w Rydze – jak łatwo wyszukać ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę city break w Rydze w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Rydze i najbliższej okolicy oraz przelot do Rygi. W ten sam sposób możesz wyszukać ofertę city break w dowolnym mieście.

, ,

Comments are closed.