rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

06 kwi 2020
08 kwi 2020
Dodaj następny pokój

City Break w Zagrzebiu

Stolica i największe miasto Chorwacji, Zagrzeb, jest miejscem naprawdę godnym uwagi, choć trochę niedocenianym przez turystów. Ma to jednak swoje plusy, bo dzięki temu możemy liczyć na większy spokój i lepszą możliwość zobaczenia wszystkich interesujących obiektów.

City Break w Zagrzebiu – co warto zwiedzić?

Zagrzebski Stary Rynek to trzy dzielnice , które dzielą miasto na część zabytkową i nowoczesną. Górne Miasto (Gornij Grad) składa się z dwóch najstarszych dzielnic: Gradec i Kaptol, zaś w Dolnym Mieście (Dolnij Grad) znajdują się najważniejsze ośrodki biznesowo – finansowe i nowoczesna architektura.

Chorwacka stolica powinna przyciągnąć amatorów muzeów: jest tu ich sporo i są różnorodne, m.in. Muzeum historyczne Chorwacji, Muzeum Sztuki i Rzemiosła, Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Mimara.

Dobrym punktem widokowym jest wieża Lotrscak, zbudowana w XII wieku i będąca pozostałością obronnych fortyfikacji.

Do ciekawych miejsc można zaliczyć gotycko – barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (zwany katedrą Marijina Uznesenja) z XI wieku na wzgórzu Kaptol, Kamienną Bramę z XIII wieku, która w średniowieczu była wejściem do osady obronnej czy Targ Jezuicki, gdzie regularnie co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.

Zagrzeb to nie tylko liczne zabytki, muzea i galerie dla miłośników kultury i sztuki, ale też wyśmienita kuchnia. Do tradycyjnych potraw należą : burki – naleśniki z ciasta francuskiego z serem lub mięsem, sznycel zagrzebski (z mięsa cielęcego z szynką i serem), pity, piroski i strudle.

Hotel w Zagrzebiu, przelot do Zagrzebia – jak w prosty i szybki sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę city break w Zagrzebiu w dowolnym terminie. Wystarczy w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpisać lotnisko startowe, daty wylotu i przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Zagrzebiu i najbliższej okolicy oraz przelot do Zagrzebia (lotniska w pobliżu Zagrzebia). Możesz też oczywiście w polu wpisać dowolny inny region.

, ,

Comments are closed.