Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Dojazd do lotniska Schiphol

Największe lotnisko w Holandii usytuowane jest 18 km na południowy-zachód od centrum Amsterdamu. Powstały w 1917 roku port lotniczy Schiphol znajduje się w niewielkiej odległości od dwóch zbiorników wodnych: Westeinderplassen i Nieuwe Meer oraz w bliskim sąsiedztwie lasów. .

Bus

Bus Connexxion Schiphol Hotel Shuttle umożliwi dogodny dojazd do lotniska Schiphol. Transport tego typu stanowi komfortową formę podróżowania, która dowiezie swych klientów pod same drzwi jednego ze stu hoteli. Na stronie internetowej link znajdziesz szczegółowy wykaz hoteli objętych ofertą. Busy kursują w godzinach od 6:00 do 21:00, a koszt transportu wynosi ok. 16 EUR w jedną stronę, natomiast cena biletu dla dziecka od 4 do 11 roku życia jest o 50% niższy.

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie / fot. http://www.flickr.com/photos/dahlstroms/1250805785/

Lotnisko Schiphol komunikacja miejska

Linie 300 i 310 autobusu ekspresowego Zuidtangent pozwalają na szybkie dotarcie ze stolicy Holandii bezpośrednio do portu lotniczego Amsterdam-Schiphol. Autobusy poruszają się specjalnie wytyczonym pasem ruchu, pozwalającym uniknąć korków tworzących się w godzinach komunikacyjnego szczytu. Pojazdy przystosowane są specjalnie z myślą o pasażerach podróżujących z walizkami, ponieważ w autobusach wydzielone są miejsca, w których można pozostawić bagaż. Ponadto z przystanku Amsterdam Marnixstraat  autobus nr 197, kursujący co 15 min, dowiezie swych pasażerów do lotniska Schiphol. Koszt przejazdu trwającego ok. 30 min, wynosi 4 EUR. Podobną trasę pokonuje również autobus nr 370, odjeżdża on co 30 min w godzinach od 5:40 do 23:40, niestety zatrzymuje się on tylko na pięciu przystankach. W godzinach nocnych kursuje z lotniska Schiphol autobus N97 „Niteliner”, który kieruje się w stronę stolicy Holandii co godzinę. Do poszczególnych dzielnic Amsterdamu można również dotrzeć za pośrednictwem autobusów następujących linii: 192, 195 i 358. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: link.

Lotnisko Schiphol pociąg

Istnieje wiele możliwości pozwalających dotrzeć do centrum Amsterdamu z . Pociąg kursujący co 15 min w ciągu dnia, a co 60 min w nocy pozwoli w kwadrans dotrzeć do stolicy Holandii. Na stronie internetowej link można znaleźć szczegółowe informacje na temat podróży m. in. z i do lotniska Schiphol. Pociąg pierwszej klasy kosztuje 6,5 EUR, a drugiej 3,8 EUR. Koleje holenderskie oferują również karty umożliwiające obniżenie kosztów przejazdu o 20% lub 40%. Stacja kolejowa znajduje się tuż pod lotniskiem Schiphol. Bilety kolejowe można kupić w żółtych automatach, znajdujących się na peronach tuż przy Schiphol Plaza lub w kasach biletowych.

Taksówka

Do stolicy Holandii z portu lotniczego można dotrzeć również za pośrednictwem wynajętej taksówki. Koszt przejazdu do centrum miasta waha się od 25 do 40 EUR, cena uzależniona jest od przejechanych przez pojazd kilometrów. Taksówka pozwoli w szybki sposób, oscylujący w granicach 30 min, dotrzeć na miejsce o każdej porze dnia. Korporacjami świadczącymi swe usługi są: Taxi Karo oraz Taxi-E.

Najkrótszy dojazd z lotniska Schiphol do Amsterdamu jest przedstawiony na poniższej mapie:

, ,

Comments are closed.