Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

30 lip 2021
01 sie 2021
Dodaj następny pokój

Domodiedowo dojazd

Międzynarodowy port lotniczy Moskwa-Domodiedowo [ros. Аэропорт Домоде́дово] (kod IATA: DME) to najbardziej oblegane lotnisko całej Rosji. Jest oddalone od centrum Moskwy o 42 km. Wybierając jednak Domodiedowo, dojazd do i z centrum będzie naprawdę szybki i wygodny. Najbardziej optymalny rodzaj transportu możesz wybrać spomiędzy kilku opcji.

Domodiedowo - główne wejście domodiedowo dojazd

Domodiedowo – główne wejście / fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Dmottl

Pociągiem

Lotnisko połączone jest z centrum Moskwy (Dworzec Pawelecki) linią kolejową. Bezpośrednio kursuje specjalny Aeroexpress, dzięki któremu dostaniesz się do stolicy Rosji w ok. 45 min. Bilet na drugą klasę kosztuje 320 RUB (ok. 32 PLN), na pierwszą 700 RUB (ok. 70 PLN). Pociągi kursują co pół godziny, pomiędzy 6 rano a 00:30. Podróż pociągiem najlepiej zaplanować wcześniej, ponieważ oprócz pociągów, które pokonują trasę w 17 minut, do wyboru są także takie, które jadą ok. 40 minut. Oprócz ekspresu dostępny jest też zwykły, podmiejski pociąg – podróż nim trwa od 70 do 75 min, ponieważ zatrzymuje się po drodze na wielu przystankach. Bilet kosztuje 99 RUB (ok. 10 PLN). Dziennie kursuje jedynie ok. 10 takich pociągów, więc warto wcześniej sprawdzić ich rozkład.

Autobusy ekspresowe

Na lotnisko dotrzesz także jadąc metrem aż do stacji Domodedovskaya, a następnie wybierając autobus 308, który jedzie już bezpośrednio pod terminale Busy odjeżdżają co 15 minut, a podróż nimi trwa od 25 do 30 min. Bilet kosztuje 100 RUB (ok. 10 PLN). Dzieci poniżej 7 roku życia mogą jechać za darmo. Nie ma dodatkowych opłat za bagaż.

Taksówką

Wybierając podróż samochodem na Domodiedowo, dojazd może być bardzo prosty. Moskwę z lotniskiem łączy bowiem autostrada. Należy jednak dobrze wybrać przewoźnika i korzystać z taksówek wyłącznie autoryzowanych firm. W przeciwnym razie, jest się narażonym na możliwość zostania oszukanym. Cena za kurs waha się od 1700 do 2600 RUB (ok. 170-260 PLN) (wszystko zależy od rejonu Moskwy, z którego jedziesz, i jakiej marki zamawiasz samochód).

Minibusy „Riazań – Lotnisko Domodiedowo”

Istnieje także oferta, z której mogą skorzystać osoby chcące zwiedzić Okręg Moskiewski,. Nowoczesne minibusy (na 36 osób) kursują na trasie Riazań – Lotnisko Domodiedowo – Riazań. Zatrzymują się jedynie w dwóch miejscach – Łuchowicy i Kołomna. Odjeżdżają co 4 godziny, a podróż nimi trwa ok. 3 godz. 30 min. Minibus jest wyposażony w WC. Pasażerom oferuje się zimne i gorące napoje oraz przekąski. Do dyspozycji są telewizja, wideo i bezpłatne Wi-Fi. Cena biletu: od 300 do 500 RUB (ok. 300-500 PLN), w zależności od długości trasy. W cenę biletu wliczona jest opłata za bagaż. Dzieci do 5 roku życia (jeśli nie zajmują osobnego siedzenia) mogą jechać za darmo. Dzieci do 12 roku życia mają zniżkę 50%.

Dojazd Domodiedowo – mapa

Najkrótszy dojazd z lotniska Domodiedowo do Moskwy jest przedstawiony na poniższej mapie:

, , , , , , , ,

Comments are closed.