Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

02 kwi 2020
04 kwi 2020
Dodaj następny pokój

Festiwale w Stambule

Zwiedzanie Stambułu powinno obejmować nie tylko zabytki. By w pełni poznać miasto, powinno zdecydować się na jakieś ciekawe festiwale. Stambuł ma do zaoferowania miłośnikom kultury wiele cyklicznych wydarzeń, które powinny przypaść im do gustu.

Festiwale w Stambule

Dawny Konstantynopol jest tłumnie oblegany przez turystów. Wielu z nich swój pobyt tam planuje na okres, w którym odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne i festiwale w Stambule. Wszyscy, których pasją jest kinematografia, zwiedzanie powinni wzbogacić udziałem w kwietniowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. W jego trakcie zobaczyć można nie tylko najlepsze tureckie produkcje, ale także ambitne międzynarodowe obrazy.
Miłośnicy teatru nie mogą pominąć Festiwalu Teatralnego, który ma miejsce co dwa lata, na przełomie maja i czerwca. Wtedy to, w różnych częściach miasta, wystawiane są różnego rodzaju przedstawienia i trwają pokazy taneczne, w których biorą udział zarówno artyści rodzimi, jak i zagraniczni.

Derwisze - popularny widok na ulicach i festiwalach Stambułu festiwale w Stambule

Derwisze – popularny widok na ulicach i festiwalach Stambułu / fot. http://www.flickr.com/photos/70601645@N00/167095955/

Melomani powinni wybrać się na odbywający się zwykle w czerwcu Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Stambule, który jest najstarszym z wydarzeń tego typu w mieście. W 2012 roku, w jego czterdziestej edycji, wzięło udział siedemset pięćdziesięciu muzyków z różnych zakątków świata. Zgromadzeni mogli podczas licznych koncertów, występów i pokazów baletowych, podziwiać ich umiejętności oraz zachwycać się pięknem muzyki klasycznej. Dla kochających jazz przygotowano z kolei Festiwal Jazzowy, którym miasto żyje w pierwszej połowie lipca. To niezwykle ciekawe wydarzenie ze względu na fakt, że jazz, jak i jego interesujące modyfikacje oraz inne gatunki muzyczne, usłyszeć można niemal wszędzie – na ulicach, w tramwajach i promach, a także w zabytkowych zakątkach Stambułu.
Wrzesień i październik co dwa lata upływają pod znakiem kultury i sztuki, bo to właśnie w tych czasie trwają Biennale w Stambule. Ich głównym celem jest promocja sztuki współczesnej oraz dialog na linii artyści – odbiorcy. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie.

Inne ciekawe wydarzenia

Warto wybrać się także na organizowany co roku Eurasia Marathon, którego trasa biegnie przez most nad Bosforem, oraz Islamic Fashion Show, czyli słynne targi mody.

Więcej informacji o Stambule

Jeśli chcesz poznać inne informacje na temat tego tureckiego miasta, przejdź do listy tematów: Istambuł wycieczka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lotach do Stambułu, odwiedź stronę Loty do Stambułu.

, , , , , , , , ,

Comments are closed.