rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

02 kwi 2020
04 kwi 2020
Dodaj następny pokój

Gorące Plaże na Seszelach

Jedyne takie państwo wyspiarskie położone na środku Oceany Indyjskiego, na północny-wschód od Madagaskaru, zbudowane z granitowych skał. Występuje tutaj największy na świecie atol koralowy , który jest tylko nielicznym elementem tego bajecznego krajobrazu. Trzy najważniejsze wyspy archipelagu to Mahe, Praslin i La Digue.

Gorące Plaże na Seszelach – dla kogo?

W skład Seszeli wchodzi 115 granitowych i koralowych wysp. Najpiękniejsze w tym rejonie świata są dzikie, klimatyczne zatoczki, pełne ciszy i spokoju, stroniące od ludzi. Można więc zaszyć się w jednej z nich i w spokoju korzystać z uroków magicznej wyspy.

Największą popularnością na wyspie cieszy się nurkowanie. Niezwykłe podwodne krajobrazy kuszą każdego turystę i nie raz potrafią zadziwić. Wybrzeża są raczej spokojne, ale znajdzie się także coś dla surferów lubiących wysokie fale i dreszcz emocji.

Mahe

Jest największą wyspą Seszeli, zajmuje powierzchnię 148 km². Zamieszkuje ją większość mieszkańców tego regionu. Centrum ekonomiczne i administracyjne stanowi największe miasto na Mahe i jednocześnie stolica całego archipelagu – Victoria. Wyspę otaczają plaże, pełne białego piasku, z których można podziwiać pasma górskie, znajdujące się w centrum. Ogromną popularnością cieszą się rejsy statkami z oszklonym dnem. Ponadto wyspa oferuje wizytę w ogrodzie botanicznym, a także na plantacji wanilii oraz cynamonu.

Praslin

Druga co do wielkości wyspa Seszeli o powierzchni 38 km². Kiedyś była przystanią dla piratów i kupców arabskich, dziś zwana wyspą kokosów-kolosów. Jej największym bogactwem jest Park Narodowy Pralin, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Praslin jest również jedyną wyspą, którą porasta palma Coc-de-mer. Niegdyś jej owoce dostępne były wyłącznie dla najbogatszych. Obecnie jeden owoc kosztuje około 400 dolarów, a samodzielne zrywanie go jest zabronione.

La Digue

To najmniejsza wyspa archipelagu Seszeli, która zajmuje powierzchnię zaledwie 10 km². Na wyspie nie ma samochodów, mnóstwo tutaj wypożyczalni rowerów. Najsłynniejsza plaża wyspy to Anse Source d’Argent. Dlaczego najsłynniejsza? Palmy kokosowe, bananowce, plantacje wanilii, egzotyczne ptaki i gigantyczne żółwie – tak można ją w skrócie opisać. Cała wyspa uważana jest za jedną z najmniej przekształconych przez człowieka wysp archipelagu.

Hotel na Seszelach, przelot na Seszele. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na Seszele w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel na Seszelach i najbliższej okolicy oraz przelot na Seszele (lotniska w pobliżu Seszeli).

, ,

Comments are closed.