Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

11 lip 2020
13 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Hotel na Cyprze

Koszty pobytu na Cyprze

Republikę Cypryjską dość niesprawiedliwie posądza się o drożyznę. Rzeczywiście, ceny na południu wyspy były kiedyś wyższe niż w sąsiednich krajach, ale inflacja w Grecji i Turcji, sprawiła, że teraz wydają się do przyjęcia, a gospodarka na Południu osiągnęła pewien poziom stabilizacji. Jednak wejście do Unii Europejskiej znacznie podniosło ceny – o ok. 20% w stosunku do lat 2000–2002.

Leczenie na Cyprze

Obywatele Unii Europejskiej posiadający Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego mają zapewnioną bezpłatną lub tańszą pomoc, innym turystom zaleca się wykupienie indywidualnego ubezpieczenia medycznego. Usługi dentystyczne Pomoc stomatologiczna jest płatna. Odpowiedniego dentystę wskaże obsługa hotelu. Pogoda W okresie V–X słońce mocno przypieka, a nawet zimą trzeba na nie uważać. W lipcu i sierpniu należy opalać się z umiarem, najlepiej przed 10.00 i po 17.00, a przy tym nosić nakrycie głowy, używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym i pić dużo wody. Znakiem rozpoznawczym aptek (farmacio) jest zielony krzyż. Sprzedaje się w nich leki na receptę i środki nie wymagające recept. Personel aptek służy pomocą przy drobnych dolegliwościach. Adresy aptek nocnych zamieszczają anglojęzyczne gazety. Choć woda z kranu nadaje się do picia, wiele osób sięga raczej po niedrogą butelkowaną wodę mineralną, sprzedawaną w supermarketach, restauracjach i kawiarniach.

Ambasady i konsulaty na Cyprze

Ambasada RP w Nikozji 12-14 Kennedy Ave, Office 302, 1087 Nicosia, lub P.O. Box 22743 1523 Nicosia,
tel. 00357/22/ 753784, 753517, fax 00357/22/751981, www.nikozja.polemb.net
secretariat@polamb.org.cy

,

Comments are closed.