Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 wrz 2020
28 wrz 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Hotele w Niemczech

Niemcy oferują szeroką gamę miejsc noclegowych, począwszy od hosteli i schronisk młodzieżowych po wysokiej klasy luksusowe hotele. Trzeba się jednak liczyć z wydatkiem około 30-40 € od osoby na dobę w hotelach o podstawowym standardzie.

Koszty pobytu w Niemczech

Ceny są bardzo zróżnicowane, w zależności od regionu oraz miejsca, w którym albo jemy albo dokonujemy zakupów. W związku z powyższym obiad w restauracji może kosztować od 10-50 € lub w przypadku bardzo wysublimowanych lokali nawet więcej. Można próbować dań kuchni mniejszości narodowych, sprzedawanych często także jako produkty typu „fast food”. Jest to bardzo dobre i tanie jedzenie (od około 3 do 6 €). Warto też zjeść klasycznego niemieckiego „wursta” czyli ciepłą kiełbasę z musztardą, ketchupem, sosem curry i bułką. Dostępne są różnego typu kiełbaski, wśród nich tzw. krakowska „Krakauer”.

Niemcy kochają piwo, stąd turysta może przebierać w różnych smakach, markach i rodzajach tego trunku za całkiem przystępne ceny (od 0,70 do 4 €).

Zakupy artykułów spożywczych i przemysłowych w tanich sieciach handlowych typu Aldi będą bardzo miłym cenowym zaskoczeniem dla Polaków. Wiele towarów będzie miało albo taką samą cenę jak w Polsce, albo nawet niższą (!).

Kraj stawia na transport zbiorowy, co oznacza wiele zniżek i promocyjnych biletów dla osób podróżujących w grupie – np. Schones Wochenende Ticket, pozwalający 5 osobom jeździć dowolną liczbą regionalnych pociągów za kwotę 40 euro przez całą sobotę lub niedzielę. Wiele miast posiada dobrze rozwiniętą sieć metra, kolei podmiejskich oraz tramwajów i autobusów, co ułatwia podróżowanie i czyni je także tanim.

,

Comments are closed.