Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Hotele w Turcji

Słynne tureckie rachatłukum

Słynne tureckie rachatłukum/ Fot. Dreamstime

W Turcji znajdziemy wiele hoteli o bardzo różnym standardzie — w Stambule, gdzie hotele są zazwyczaj droższe, niż w innych częściach kraju, ceny wahają się od 150 zł za osobę za noc do przeszło 800 zł. Sprawdzone hotele to zazwyczaj hotele sieci znanych w całej Europie i USA — większość z nich znajduje się na wybrzeżach Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego. Inną opcją są znacznie tańsze małe pensjonaty o standardzie przeważnie zbliżonym do hotelowego. Kempingi tureckie to zazwyczaj najtańsza opcja noclegowa, chociaż te najlepiej wyposażone w atrakcyjnych miejscowościach, na przykład w Kuşadası, mogą mieć ceny porównywalne z pensjonatami czy tańszymi hotelami.

Koszty pobytu we Turcji

Turcja, poza mniej atrakcyjnymi turystycznie regionami w środkowej i wschodniej części kraju, nie jest już wcale tania. Walutą obowiązującą w Turcji jest lira turecka (TL) — ok. 2 zł. W wielu miejscach można płacić także w euro czy w dolarach, jednak zwykle jest to mniej opłacalne.

Przykładowe ceny w Turcji: przejazd komunikacją miejską (dolmusz) — 1-2 TL; lody gałkowe — 1 TL; kebab — od 2,5 TL; Coca Cola 1,5 litra — ok. 2-3 TL; sok ze świeżych pomarańczy — 2,5 TL; benzyna — ok. 4 TL; kawa w knajpie — od 2,5 TL; piwo w sklepie — 3-3,5 TL, w knajpie od 3 TL; papierosy — od 4 TL; chleb — 0,35 TL; makaron 0,5 kg — 0,75 TL; woda mineralna 1,5 l — 0,45 TL; pomidory 1kg — 2 TL; wynajęcie na cały dzień leżaka, parasola i stolik na plaży — od 5 TL.

Warto pamiętać, że ceny w Turcji to coś bardzo względnego. Wszędzie i zawsze należy się targować. Sprzedawcy z zasady podają cenę wyjściową dwu- a nawet trzykrotnie wyższą od tej, którą są skłonni zaakceptować.

,

Comments are closed.