Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

23 kwi 2021
25 kwi 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Hotele we Francji

Tradycyjne francuskie croissanty

Tradycyjne francuskie croissanty Fot. Dreamstime

We Francji, możemy znaleźć szeroką gamę miejsc do spania i form pobytu od popularnych Chambre D’Hôtes do wykwintnych pięciogwiazdkowych hoteli.  Oczywiście najdroższe miejsca hotelowe są w Paryżu ale i w innych metropoliach warto być czujnym by nie wydać fortuny. Najtańsze hotele o dobrym standardzie w Paryżu zawsze przekraczają granicę 200 zł za dobę hotelową. W Marsylii czy Strasburgu możemy zarezerwować miejsca w hotelu już za ok. 150 zł na za dobę.

Koszty pobytu we Francji

Przed wycieczką do danego Francji warto zorientować się jakie są konkretne ceny produktów spożywczych w regionie do którego się wybieramy. Francja bywa bezlitosna, gdy dochodzi do rozliczenia za swoją gościnność, trzeba więc uważnie sprawdzać ceny w menu. Za obiad w średniej klasy knajpce trzeba zapłacić ok 15 euro, a ogólnie ceny w restauracjach można porównać do cen w najdroższych polskich lokalach. Kufel piwa to wydatek 3-5 euro, woda mineralna 0,80 euro, croissant 0,50 – 1,50 euro. Ceny podstawowych produktów spożywczych nie są jednak zbyt wygórowane. Za bagietkę zapłacimy 0,70 – 1,30 euro, a za 1 kg jabłek 1,50 – 2 euro. We Francji nietrudno o tanie i dobre wina. Ceny kuszą już od 3 euro za butelkę.

Na samo zwiedzanie zabytków i odwiedzanie muzeów też trzeba przewidzieć w budżecie odpowiednią kwotę. Oferta Francji w tej dziedzinie jest niesamowicie bogata, ale cenniki przykuwają czasami uwagę przyjezdnych tak samo jak zabytki. Średni koszt wstępu na jakąś atrakcję to 8 euro. Komunikacja miejska kosztuje 1 – 1,50 euro za bilet jednorazowy, taksówki około 1,50 euro za km, a i pociągi nie należą do tanich – pospieszne linie to wydatek rzędu 0,50 euro za kilometr.

,

Comments are closed.