Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Hotele we Francji

Tradycyjne francuskie croissanty

Tradycyjne francuskie croissanty Fot. Dreamstime

We Francji, możemy znaleźć szeroką gamę miejsc do spania i form pobytu od popularnych Chambre D’Hôtes do wykwintnych pięciogwiazdkowych hoteli.  Oczywiście najdroższe miejsca hotelowe są w Paryżu ale i w innych metropoliach warto być czujnym by nie wydać fortuny. Najtańsze hotele o dobrym standardzie w Paryżu zawsze przekraczają granicę 200 zł za dobę hotelową. W Marsylii czy Strasburgu możemy zarezerwować miejsca w hotelu już za ok. 150 zł na za dobę.

Koszty pobytu we Francji

Przed wycieczką do danego Francji warto zorientować się jakie są konkretne ceny produktów spożywczych w regionie do którego się wybieramy. Francja bywa bezlitosna, gdy dochodzi do rozliczenia za swoją gościnność, trzeba więc uważnie sprawdzać ceny w menu. Za obiad w średniej klasy knajpce trzeba zapłacić ok 15 euro, a ogólnie ceny w restauracjach można porównać do cen w najdroższych polskich lokalach. Kufel piwa to wydatek 3-5 euro, woda mineralna 0,80 euro, croissant 0,50 – 1,50 euro. Ceny podstawowych produktów spożywczych nie są jednak zbyt wygórowane. Za bagietkę zapłacimy 0,70 – 1,30 euro, a za 1 kg jabłek 1,50 – 2 euro. We Francji nietrudno o tanie i dobre wina. Ceny kuszą już od 3 euro za butelkę.

Na samo zwiedzanie zabytków i odwiedzanie muzeów też trzeba przewidzieć w budżecie odpowiednią kwotę. Oferta Francji w tej dziedzinie jest niesamowicie bogata, ale cenniki przykuwają czasami uwagę przyjezdnych tak samo jak zabytki. Średni koszt wstępu na jakąś atrakcję to 8 euro. Komunikacja miejska kosztuje 1 – 1,50 euro za bilet jednorazowy, taksówki około 1,50 euro za km, a i pociągi nie należą do tanich – pospieszne linie to wydatek rzędu 0,50 euro za kilometr.

,

Comments are closed.