Laponia – przygoda za kołem podbiegunowym

Wyjazd do Finlandii – Laponii:

Celem wyjazdu było nagrodzenie zespołu za pracę w 2011, zintegrowanie różnych działów oraz zmotywowanie wszystkich do dalszej pracy. Dodatkową wytyczną był przejazd podczas imprezy nowo otwartym odcinkiem autostrady do Berlina, którą wybudował i zarządzał klient. Sugerowane kierunki wyjazdu: Rzym, Barcelona. Oferta BST obejmowała do wyboru 3 kierunki zagraniczne: 2 wytyczone przez klienta: Rzym i Barcelona + 1 dodatkową proponowany przez BST. Klient wybrał propozycję BST jako najbardziej atrakcyjną, uwzględniającą wszystkie wytyczne klienta i spełniającą założenia integracji i motywacji zespołu.


 

Kierunek: Finlandia – Laponia, zalety:

 • stosunkowo łatwo dostępny: przejazd nową autostradą do Berlina zajął 2,5 godziny z Poznania i dalej samolotem przez Helsinki do Rovaniemi, część grupy dolatywała z Warszawy
 • kierunek egzotyczny, stosunkowo niedaleki, inny niż kierunki dotychczas odwiedzane
 • bezpieczny, czysty, komfortowy i „europejski”, nie wymaga wiz ani paszportów
 • daje sporo możliwości organizacji zajęć team – buildingowych i przygodowych dla osób o zróżnicowanej sprawności fizycznej
 • wyznaczony termin: marzec to doskonały czas na podróż za koło podbiegunowe

Wyzwaniem było dostarczenie dużej dawki wrażeń uczestnikom w krótkim czasie. Laponia, która znajduje się stosunkowo niedaleko Polski, z wieloma możliwościami zorganizowania zimowych atrakcji na świeżym powietrzu, niezwykłym krajobrazem i ciekawą kulturą była doskonałą lokalizacją dla tej grupy.


Program imprezy:

Na grupę po przylocie do Rovaniemi, czekał fachowy sprzęt [kombinezony, kurtki, plecaki, buty, termosy, rękawice oraz czapki i kaski] oraz mnóstwo atrakcji: safari na skuterach śnieżnych, jazda psimi zaprzęgami, kulig za reniferami, kolacja w lodowej restauracji, podziwianie zorzy polarnych.
Niespodzianką dla uczestników było także całodzienne szkolenie z technik jazdy samochodami w warunkach zimowych, prowadzone przez fińskich kierowców rajdowych na samochodach osobowych, terenowych, samochodach rajdowych oraz go kartach.

Program wyjazdu obejmował przelot przez Helsinki do Rovaniemi, pobyt w nowoczesnym, komfortowym hotelu w centrum Rovaniemi (z bezpośrednim dostępem do największej w mieście dyskoteki).

Na uczestników czekały następujące atrakcje:

 • 1 nocleg w lodowym hotelu z kolacją w lodowej restauracji
 • wizytę u Św. Mikołaja i relaks w drewnianej prywatnej saunie nad zamarzniętą rzeką
 • egzotyczna lokalna kuchnia serwowana w najlepszych restauracjach
 • szalone życie nocne na kole podbiegunowym (Rovaniemi to w końcu miasto studentów!)
 • safari na skuterach śnieżnych
 • kulig za reniferami
 • psie zaprzęgi

 

Wyjazd do Finlandii okazał się być strzałem w „10”, co zostało docenione w przysłanych referencjach od klienta i wielu ciepłych słowach od uczestników.

 

 

 

 Finlandia – Laponia, 09-12.03.2012 – case study:
 
Brief od klienta dotyczył organizacji integracji dla pracowników różnego szczebla, którzy znają się i pracują ze sobą na co dzień.
Celem wyjazdu było nagrodzenie zespołu za pracę w 2011, zintegrowanie różnych działów oraz zmotywowanie wszystkich do dalszej pracy.
Dodatkową wytyczną był przejazd podczas imprezy nowo otwartym odcinkiem autostrady do Berlina, którą wybudował i zarządzał klient. Sugerowane kierunki wyjazdu: Rzym, Barcelona.
Oferta BST obejmowała do wyboru 3 kierunki zagraniczne: 2 wytyczone przez klienta: Rzym i Barcelona + 1 dodatkową proponowany przez BST.
Klient wybrał propozycję BST jako najbardziej atrakcyjną, uwzględniającą wszystkie wytyczne klienta i spełniającą założenia integracji i motywacji zespołu.
Kierunek: Finlandia – Laponia, zalety:
ü stosunkowo łatwo dostępny: przejazd nową autostradą do Berlina zajął 2,5 godziny z Poznania i dalej samolotem przez Helsinki do Rovaniemi, część grupy dolatywała z Warszawy
ü kierunek egzotyczny, stosunkowo niedaleki, inny niż kierunki dotychczas odwiedzane
ü bezpieczny, czysty, komfortowy i „europejski”, nie wymaga wiz ani paszportów
ü daje sporo możliwości organizacji zajęć team – buildingowych i przygodowych dla osób o zróżnicowanej sprawności fizycznej
ü wyznaczony termin: marzec to doskonały czas na podróż za koło podbiegunowe
Comments are closed.