Leć na narty

rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

28 wrz 2023
30 wrz 2023
Dodaj następny pokój

Leć na narty

Nawet najlepsze transmisje nie są w stanie oddać niezwykłego uroku gór, a emocje podczas śledzenia kolejnych konkursów narciarskich raczej trudno jest porównać z tymi, jakie zapewnia włożenie butów narciarskich i desek i szusowanie po pięknych, malowniczych trasach.

W różnych miejscach na świecie czekają świetnie przygotowane trasy, nowoczesne wyciągi, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie i przede wszystkim ośrodki narciarskie, które coraz częściej po aktywnym wypoczynku oferują tak ostatnio popularne usługi SPA.

Teraz wystarczy już tylko znać nazwę samego regionu, jak np. Sella Ronda we Włoszech, Val d’ Izere we Francji, Sierra Nevada w Hiszpanii, Hintertux w Austrii, Trondheim w Norwegii czy Aspen w Kolorado i wpisać ją w wyszukiwarce (w prawym górnym rogu). Na postawione zapytanie system rezerwacyjny znajdzie i wyświetli dogodne połączenia do najbliższych lotnisk, jak również listę dostępnych hoteli i pensjonatów w całym regionie, zarówno tych zlokalizowanych przy samych wyciągach, jak też i ośrodków o wyższym standardzie, położonych w innych miejscowościach. Zorganizować można również transfer samego sprzętu, wynająć samochód czy inny środek transportu, który szybko i wygodnie dowiezie narciarzy do konkretnych już miejscowości i ośrodków.

ski, skier, winter sports - portrait of happy young skier - wersja blog

Ośrodki narciarskie w Europie
Wśród europejskich regionów prawdziwą perłą są Alpy, które ciągną się szerokim łukiem przez większą część Europy, m. in. przez Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Włochy i Francję. Na niezwykle malowniczej, alpejskiej trasie urokliwe miejscowości i narciarskie ośrodki chowają się wśród strzelistych alpejskich szczytów, a szczególnie wśród nich wyróżniają się ośrodki znane z telewizji i kolejnych zawodów w sportach zimowych.

Niemiecka Bawaria zasłynęła m. in. jako jeden z gospodarzy Turnieju Czterech Skoczni. Szczególnie znane jest niemieckie Garmish Parten Kirchen.

Prawdziwym rajem dla narciarzy jest położona trochę dalej Austria. Wyjątkowa atmosfera panuje zwłaszcza w jednym z jej regionów – Tyrolu. W kojarzącej się z jodłowaniem i pięknymi widokami krainie położone są ośrodki narciarskie takie jak Soelden, Hintertux czy Kitzbuchel. Na narciarzy czekają tam świetnie przygotowane trasy, jak również ośrodki wypoczynkowe o różnym standardzie.

Ci, którym zależy na wczasach na iście światowym poziomie, powinni skusić się na odwiedzenie szwajcarskich ośrodków, jak np. Sankt Moritz, który odwiedzają zarówno turyści, jak też i koronowane głowy i celebryci.

Narciarze, którzy poszukują zupełnie nowych i mało znanych wciąż w Polsce miejsc, mogą zdecydować się na wyjazd na narty w urokliwe Francuskie Trzy Doliny.

Ciekawą ofertę dla narciarzy przygotowała również Andora – jedno z najmniejszych europejskich państw. Szusować można m. in. w okolicach Andorra la Vella.

Grupę zagorzałych fanów mają również ośrodki położone we włoskich Dolomitach. Mieniące się różnymi barwami tęczy w zależności od pory dnia górskie szczyty oraz świetnie przygotowane narciarskie trasy gwarantują świetną zabawę dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Włoskie kurorty słyną przede wszystkim z kameralnej, niezwykle sielskiej atmosfery, a narciarze zatrzymują się zazwyczaj w Sella Ronda, Modonna di Campiglio, Bormio czy Val di Fiemme, które zasłynęło jako organizator wielu konkursów w narciarstwie.

Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć ośrodki położone w Norwegii, którą można potraktować jako ojczyznę narciarstwa. Jeden z najstarszych klubów narciarskich powstał w norweskim Trysil, tam też rozegrano jedne z pierwszych narciarskich zawodów. Malowniczo położone Górach Skandynawskich są również inne norweskie ośrodki jak chociażby Trondheim czy Lillehammer.

Absolutnym fenomenem jest hiszpańska Sierra Nevada – jest to najbardziej na południe wysunięty europejski region narciarski. Narciarze mogą jednocześnie szusować i tego samego dnia wypoczywać na pobliskim Costa del Sol.

Ośrodki narciarskie w USA i Kanadzie
Co bardziej ambitni mogą pojechać jeszcze dalej na Zachód w kierunku Stanów Zjednoczonych i przede wszystkim surowej, zimnej i znanej z dzikiej przyrody Kanady…

W USA najlepiej przygotowane są Aspen, Lake Tahoe, ośrodki położone wokół Denver i przede wszystkim znane z zimowych igrzysk olimpijskich Salt Lake City.

Wielu miłośników zimowego szaleństwa uwiodła również surowa i dzika Kanada. Ostry klimat, typowo północne krajobrazy, nieskażona przyroda i doskonale przygotowane trasy przyciągają niczym magnes narciarzy z całego świata. Szczególnie popularne są ośrodki narciarskie w Calgary oraz Lake Louise.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko dać się skusić na skorzystanie z zimowej oferty i spędzić czas w jednym z tych niezwykłych miejsc.

,

Comments are closed.