Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Aer Lingus

Aer Lingus informacje ogólne

Rok założenia: 1936
Flota: 41 samoloty Airbus (320, 321, 330)
Trasy: ponad 100 tras europejskich i transatlantyckich
Symbol IATA: EI
Główna siedziba: Dublin, Irlandia

Aer Lingus historia

Linie lotnicze Aer Lingus powstały w 1936 roku za sprawą irlandzkiego rządu, który chciał zapewnić połączenia drogą lotniczą z i do Irlandii. Pierwsze loty Aer Lingus odbyły się w maju tego samego roku z Dublina do Bristolu. W październiku 2006 roku firma weszła w nową fazę rozwoju, umieszczając swoje akcji na irlandzkiej i londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.

Aer Lingus sieć połączeń

Loty Aer Lingus są wykonywane do ponad 70 miejsc w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Aer Lingus ma też partnerskie stosunki z innymi liniami – jetBlue i United Airlines, dzięki czemu zapewnia dodatkowe połączenia do 40 miast amerykańskich.

Usługi Aer Lingus

Program Gold Circle Club umożliwia pasażerom zbieranie punktów i wykorzystywanie ich potem na loty w Aer Lingus i partnerskich liniach lotniczych. Uczestnicy programu mogą też przeznaczyć zgromadzone punkty na różne inne usługi oferowane przez linie. Bilety lotnicze Aer Lingus można w wygodny sposób zamówić drogą elektroniczną na stronie  biura podróży www.bluesky.pl.

Samoloty Aer Lingus

Na trasach krótkodystansowych lata sześć samolotów pasażerskich Airbus A321 i dwadzieścia siedem Airbusów A320, zaś połączenia długodystansowe obsługuje osiem Airbusów A330. Warto wspomnieć, że w 2014 roku airlingus powiększy flotę o sześć najnowocześniejszych Airbusów A350 XWB (Extra Wide Body), które zmniejszą koszty operacyjne o 25 % i mogą pomieścić na pokładzie od 250 do ponad 400 pasażerów (w zależności od wybranej wersji).

Comments are closed.