Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Aeroflot

Rosyjski przewoźnik jest obecny na rynku lotniczym już od 1923 roku. Obecnie należy do sojuszu lotniczego SkyTeam i oferuje połączenia lotnicze do krajów Europy, Azji, obu Ameryk oraz na Bliski Wschód.
Symbol IATA: SU
Główna siedziba: Moskwa, Rosja

Aeroflot Historia

Największy rosyjski lotniczy przewoźnik działa od 1923 roku. Pierwszy port lotniczy na terenie Rosji powstał 8 lat później w 1931 roku, w 1934 roku w kraju działało już kolejnych 12 placówek. Pierwsze połączenia transatlantyckie do USA uruchomiono w latach II wojny światowej. Aeroflot jako pierwsza linia lotnicza na świecie na 1956 zaczęła używać samolotów odrzutowych. W 1960 otworzone zostało lotnisko Moskwa-Szeremietiewo, pierwszy tego typu obiekt w ZSRR, który miał służyć do obsługi ruchu międzynarodowego. Od 1979 roku Aeroflot jako jedyny rosyjski przewoźnik oferował możliwość przelot na liniach międzynarodowych. Dziesięć lat później linie lotnicze Aeroflot przystąpiły do IATA, a w 1992 roku, po rozpadzie Związku Radzieckiego, rosyjskie linie zaczęto stopniowo prywatyzować. Szacuje się, że na ich bazie powstało nawet 300-500 mniejszych spółek lotniczych. Od 2006 roku Aeroflot należy również do aliansu lotniczego SkyTeam.

Aeroflot sieć połączeń

Aeroflot linie lotnicze oferuje połączenia do blisko 50 różnych krajów na terenie Europy, w Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Dobrze rozbudowana jest również siatka połączeń krajowych. Przewoźnik, jako członek aliansu SkyTeam oferuje również aeroflot bilety łączone. Najważniejsze krajowe lotniska Aeroflotu znajdują się w Moskwie, Sankt Petersburgu, Soczi, Jekaterynburgu oraz Władywostoku. Istnieje również biuro Aeroflot Warszawa a linia oferuje połączenia z lotniska w Warszawie.

Usługi Aeroflot

Pasażerowie linii Aeroflot mogą kupować bilety lotnicze aeroflot w różnych klasach rezerwacyjnych, mają oferowane też zróżnicowane posiłki. Stali klienci mogą korzystać z programu lojalnościowego Aeroflot Bonus.

Samoloty Aeroflot

Linia korzysta obecnie z różnych typów samolotów Airbus oraz Boeing. Jako pierwszy przewoźnik na świecie Aeroflot zaczął również korzystać z samolotów odrzutowych.

Comments are closed.