Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Biman

Bengalskie linie lotnicze Biman istnieją od 1972 roku. Oferują połączenia lotnicze do krajów azjatyckich i europejskich.
Symbol IATA: BG
Główna siedziba: Dhaka, Bangladesz

Biman Historia

Bengalskie linie lotnicze założone zostały w 1972 roku. Nazwa Biman wywodzi się jeszcze z sanskrytu i oznaczać miała maszynę latającą. W tym samym roku samoloty przewoźnika zaczęły kursować na liniach międzynarodowych. W pierwszym roku swojej działalności Biman Airlines obsłużyło ponad 1000 lotów, a z ich usług skorzystało 380 000 pasażerów. Już w latach 70. samoloty przewoźnika regularnie kursowały do Kalkuty, Londynu, Bangkoku, Dubaju, Bombaju i Singapuru, a wkrótce uruchomiono też połączenia m. in. do Aten, Tokio, Paryża i Trypolisu. Przewoźnik regularnie też kupował kolejne samoloty i unowocześniał swoją flotę. W okresie 2005-2006 z usług linii skorzystało już ponad milion pasażerów. Z powodu problemów finansowych linię częściowo sprywatyzowano.

Biman sieć połączeń

Linia kursuje na różnych trasach europejskich i azjatyckich. Ma połączenia m. in. z Londynem, Kalkutą, Bangkokiem, Dubajem i Tokio.

Usługi Biman

Linia oferuje sprzedaż biletów w dwóch klasach rezerwacyjnych. Pasażerowie mogą na pokładzie czytać lokalne gazety promujące krajowe atrakcje. Stali klienci mogą również korzystać z programu lojalnościowego. Od 2007 roku linia oferuje również sprzedaż biletów przez internet.

Samoloty Biman

Linia korzysta z samolotów Airbus, Boeing i Fokker

Comments are closed.