Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

09 gru 2018
11 gru 2018
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Blue1

Blue1 informacje ogólne

Rok założenia: 1987

Flota: 9 samolotów: Boeingi 717-200 i Avro RJ 85

Trasy: 29 destynacji w Europie

Symbol IATA: KF

Alianse: Star Alliance

Główna siedziba: port lotniczy Helsinki-Vantaa

Blue1 historia

Fińskie linie lotnicze Blue1 powstały w 1987 roku pod nazwą Air Botnia i rok później rozpoczęły loty krajowe w Finlandii. W 1998 zostały całkowicie przejęte przez linie lotnicze SAS, które od 2000 roku modernizowały flotę fińskiej linii, a cztery lata później nastąpiła oficjalna zmiana nazwy z Air Botnia na Blue1. W 2006 roku wprowadzono w życie program zwiększenia liczby tras biznesowych i turystycznych w Europie, m.in. do Berlina, Londynu, Hamburga, Rzymu, Aten i Barcelony. Od 2009 podróżni mają do wyboru o pięć destynacji więcej: Ivalo i Kuusamo w Finlandii oraz Dubrownik, Split i Biarritz w Europie kontynentalnej. Warto też zaznaczyć, że Blue1 są pełnoprawnym członkiem prestiżowego sojuszu linii lotniczych Star Alliance.

Blue1 sieć połączeń

Blue1 airlines oferują 29 destynacji w Europie. Dziennie wykonują 100 lotów w samej Finlandii, a poza tym łączą Finlandię ze Skandynawią i pozostałymi krajami europejskimi.

Blue1 usługi

Pasażerowie mogą skorzystać z programu lojalnościowego EuroBonus, w którym zbierają punkty i wymieniają je na nagrody w postaci promocyjnych biletów i usług oferowanych przez Blue1. Podróżni odbywający loty biznesowe mają możliwość wyboru klasy Blue1 Premium, w której zapewniona jest odprawa biznesowa, dozwolony większy bagaż, w pełni zwrotne i wymienne bilety, wyższy komfort miejsc siedzących i bardzo przystępna cena.

Blue1 samoloty

Fińska linia lotnicza ma jedną z najmłodszych flot w Europie. Dysponuje czterema samolotami pasażerskimi Boeing 717-200 i pięcioma Avro RJ 85, które spełniają standardy dotyczące ochrony środowiska i poziomu hałasu.

Comments are closed.