Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze BMI

Brytyjskie linie lotnicze BMI istnieją od 1949 roku. Przewoźnik oferuje przeloty na około 50 różnych trasach. Należy też do sojuszu lotniczego Star Alliance.
Symbol IATA: BD
Główna siedziba: Derby, Wielka Brytania

BMI Historia

Za początek brytyjskich linii lotniczych BMI airlines można uznać rok 1938, kiedy firma specjalizowała się głównie w szkoleniu przyszłych pilotów RAF-u. Oficjalnie przewoźnik zaczął działać jednak w 1949 roku początkowo jako Derby Aviation i oferował przewóz pasażerów i ładunku. Pierwotna nazwa obowiązywała do 1964 roku, kiedy, wraz z przeprowadzką na nowe lotnisko East Midlands, zmieniono ją na British Midland Airways. W 2001 roku nazwę znacznie skrócono do trzech tylko liter – BMI. Linie lotnicze szybko się rozwijały, oferując coraz to większą liczbę połączeń oraz nowe lokalizacje. BMI linie lotnicze są też pierwszym przewoźnikiem, który zaoferował swoim pasażerom oddzielne kabiny w klasie biznes (w 1993 roku) oraz umożliwił kupowanie biletów przez internet (już od 1995 roku). W 2002 BMI utworzyło BMI baby airlines. Podległy BMI nowy przewoźnik specjalizuje się w sprzedawaniu biletów na tanie przeloty. W 2007 roku przewoźnik wykupił British Mediterranean Airways, znacznie zwiększając tym swój zasięg. Obecnie większość udziałów linii należy do niemieckiej Lufthansy.

BMI sieć połączeń

Linie lotnicze BMI oferują przeloty do różnych krajów europejskich, do Ameryki Północnej, na Wyspy Karaibskie i Bliski Wschód.

Usługi BMI

Stali klienci BMI mogą korzystać z lojalnościowego programu Diamond Club. W jego ramach oferowane są promocyjne ceny biletów oraz dostęp do ofert specjalnych.

Samoloty BMI

BMI korzysta z różnych typów samolotów Airbus, Boeing oraz Embraer.

Comments are closed.