Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze China Southern

Chińskie linie lotnicze powstały w 1988 roku, obecnie w wyniku fuzji należą do Air China. Przewoźnik oferuje głównie loty krajowe, ale również w swojej ofercie ma połączenia międzynarodowe do Korei Pd., Malezji, Singapuru i Tajlandii.
Główna siedziba: Chengu, Chiny
Symbol IATA: CZ

China Southern Historia

Linie China Southern zostały utworzone w 1988 roku, gdy rząd Administrację Lotnictwa Pasażerskiego Chin podzielił na sześć osobnych linii lotniczych. Siedziba China Southern znajdowały się w Chengu – mieście w chińskiej prowincji Syczuan. Linia oferowała głównie przeloty krajowe, przede wszystkim na trasach w południowo-zachodnich Chinach, ale też i do innych regionów kraju. Była to też jedyna linia, która oferowała loty do Lhasa, należącego do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. Oferowane były również loty międzynarodowe, m. in. do Bangkoku, Kuala Lumpur, Osaki, Seulu i Singapuru.
W 2002 roku China Southern Airlines w wyniku fuzji połączyło się z Air China.

China Southern sieć połączeń

Głównie połączenia krajowe, ale również loty międzynarodowe, do Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii i Malezji i jako jedyna linia lotnicza również i do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. Oferta przewoźnika cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów z różnych krajów, którzy chcą kupić bilet lotniczy do Chin.

Samoloty China Southern

Linia korzystała z różnych typów samolotów Airbus oraz Boeing.

Comments are closed.