Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Continental Airlines

Continental Airlines informacje ogólne

Rok założenia: 1934

Flota: Boeingi 737, 757, 767, 777, 787

Trasy: 370 destynacji na całym świecie

Alianse: Star Alliance

Symbol IATA: CO

Główna siedziba: Houston, George Bush Intercontinental

Continental Airlines historia

Continental Airlines powstały prawie 80 lat temu, w 1934 roku. Założycielami firmy o początkowej nazwie Varney Speed Lines, byli dwaj partnerzy: Walter T. Varney i Louis Mueller. Pierwszy lot odbył się na trasie z Pueblo w Kolorado do El Paso w Teksasie z międzylądowaniami w Las Vegas, Santa Fe i Albuquerque w Nowym Meksyku. W tym samym roku Varney przekazał prawa własności Muellerowi, który sprzedał 40 % udziałów w 1936 roku Robertowi F. Fix. To właśnie on zmienił w 1937 roku nazwę linii na Continental Airlines. Na przestrzeni lat spółka rozwijała swoją działalność, zwiększając liczbę lotów i modernizując flotę. W 2010 roku Continental Airlines połączyły się z United Airlines, tworząc jedną z największych linii lotniczych, obsługującą 370 destynacji na całym świecie.

Continental Airlines sieć połączeń

Linie lotnicze Continental Airlines oferują połączenia w Ameryce Północnej i Południowej, regionie Pacyfiku, Europie i Azji.

Continental Airlines usługi

Pasażerowie mogą skorzystać z programu lojalnościowego One Pass Frequent Flyer, który posiada cztery rodzaje kard, w zależności od ilości zebranych punktów. Punkty mogą być wymieniane na różne nagrody, np. w postaci promocyjnych cen lotów. Oprócz tego linie lotnicze continental zapewniają liczne usługi podróżującym: specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, starszych, dzieci i podróżujących ze zwierzętami, rezerwacja hoteli, wynajem samochodów, gwarancja najniższych cen za dane loty (Low Fare Guarantee), ubezpieczenie podróży i inne.

Continental Airlines samoloty

Liczba samolotów pasażerskich przekracza 300 i są to w zasadzie wyłącznie Boeingi: 737, 757, 767, 777 i 787.

Comments are closed.