Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Delta

Amerykańskie linie lotnicze Delta należą do jednych z najstarszych na świecie i utworzone zostały w 1929 roku. Obecnie jako jedyny przewoźnik Delta obsługuje wszystkie kontynenty (z wyjątkiem Antarktyki). Delta należy do sojuszu lotniczego SkyTeam.
Symbol IATA: DL
Główna siedziba: Atlanta, Stany Zjednoczone

Delta Airlines
Linie lotnicze Delta / fot. http://www.flickr.com/photos/redlegsfan21/6882862469/

Delta Historia

Amerykańskie linie lotnicze Delta została utworzona w stanie Luizjana w 1929 roku, ale w rzeczywistości istniała już w 1924 roku, początkowo jako The Huff Daland Dusters – przedsiębiorstwo lotnicze trudniące się spryskiwaniem pól uprawnych. W roku kolejnym firmę wykupił C.E. Woolman i przemianował ją na Delta Air Service. Sprzedaż biletów, początkowo na trasie Dallas – Jackson, Delta rozpoczęła w roku 1929. Od 1935 roku linia zaczęła obsługiwać rejsy nocne, a w 20 lat później jako pierwsza linia lotnicza na świecie zastosowała system umożliwiający podróżowanie z przesiadkami w ramach tych samych linii lotniczych. W 1945 roku ponownie zmieniła się nazwa linii lotniczej, tym razem na Delta Airlines Inc., która obowiązuje do dziś. Pierwszy transatlantycki lot do Londynu odbył się już w roku 1978, a na początku lat 90. linia stała się światowym przewoźnikiem po tym, jak wykupiła większość transkontynentalnych połączeń należących dotychczas do PanAm. Delta jest również współzałożycielem i członkiem aliansu SkyTeam. Po fuzji z Northwest Airlines w 2008 roku stała się największą linią lotniczą na świecie, zmniejszyły się koszty oraz oferta dla pasażerów. Główną siedzibą Delty jest lotnisko w Atlancie.

Delta sieć połączeń

Delta linie lotnicze obsługują połączenia do blisko 400 lotnisk w prawie 90 krajach na całym świecie. Jest to jedyny przewoźnik, który obsługuje wszystkie kontynenty (za wyjątkiem Antarktyki), posiada również najwięcej połączeń transatlantyckich. Delta ma bogatą ofertę połączeń wewnętrznych na terenie Stanów Zjednoczonych. Przewoźnik jest też obecny w Polsce, Delta Airlines Polska obsługuje loty z Warszawy i Krakowa.

Usługi Delta

Z usług linii lotniczych Delta każdego dnia korzysta prawie 340 tysięcy pasażerów. A codziennie oferowanych jest około 2000 różnych lotów. Od 2008 roku pasażerowie mogą korzystać na pokładzie z internetu, oferowane są też usługi audio i video. Dla pasażerów przygotowanych jest kilka różnych klas rezerwacyjnych, można również korzystać z programu lojalnościowego SkyMiles.

Samoloty Delta

Flota linii lotniczych Delta liczy obecnie już ponad 700 samolotów. Są to różne typy samolotów Boeing oraz Airbus.

Comments are closed.