Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze easyJet

easyJet informacje ogólne

Rok założenia: 1995
Flota: Airbus A319 – 100, Airbus A320 – 200, Boening 737 – 700
Trasy: ponad 500 tras między 125 lotniskami Europy, Bliskiego Wschodu i północnej Afryki
Alianse: ELFAA (Zrzeszenie Europejskich Przewoźników Niskokosztowych)
Symbol IATA: U2
Główna siedziba: Londyn, London Luton Airport

easyJet tanie linie lotnicze historia

EasyJet Airline Company Limited to brytyjskie linie lotnicze założone w 1995 roku przez Steliosa Haji-Ioannou , które są w ścisłej czołówce (zaraz po Ryanair) największych tanich przewoźników. Od 2000 roku spółka jest notowana na giełdzie. Sukces firmie przyniosło skupienie się na konkurencji cenowej (easyJet tanie bilety) i obsłudze najbardziej popularnych kierunków biznesowych i turystycznych (easyJet tanie loty).

easyJet loty, sieć połączeń

Linie lotnicze easyJet dostosowują swoje trasy w zależności od sezonu i potrzeb klientów. Rozkład lotów easyJet jest bardzo zróżnicowany – easyJet obsługuje ponad 500 tras i 125 lotnisk europejskich, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Najważniejszymi portami docelowymi są: Londyn, Wiedeń, Berlin, Rzym, Teneryfa, Ibiza, Wenecja, Monachium, Bruksela, Praga, Kraków, Kopenhaga, Budapeszt, Mediolan, Szarm El – Szejk, Paryż, Helsinki, Katania, Madryt.

easyJet usługi

Dla pasażerów możliwa jest odprawa online lub na lotnisku. Odprawa przez Internet dostępna jest od 60 dni przed planowaną datą wylotu do 2 godzin przed planowaną godziną wylotu, w tym czasie należy też wydrukować kartę pokładową. Bilety easyJet zamówimy online na stronie biura podróży www.bluesky.pl. Waga bagażu podręcznego jest nielimitowana, musimy tylko przestrzegać podanych wymiarów. Bagaż rejestrowany może ważyć maksymalnie 20 kg i być rozłożony na 8 sztuk. Samoloty easyJet lądują na głównych lotniskach miast, dzięki czemu nie ma problemów z nocnymi przylotami i dostaniem się do centrum. Co więcej, przewoźnik oferuje nam możliwość wcześniejszego lotu (jeśli są dostępne miejsca) w przypadku przybycia na lotnisko za wcześnie lub wejścia na pokład późniejszego samolotu, po uiszczeniu dodatkowej opłaty, jeśli się spóźniliśmy na właściwy lot. Pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej i niepełnosprawni mają zapewnioną pomoc ze strony obsługi, m.in. przy odprawie wchodzą na pokład w pierwszej kolejności.

easyJet samoloty

Tanie linie lotnicze easyJet dysponują ponad 150 samolotami typu Airbus A319 – 100, Airbus A320 – 200 oraz Boening 737 – 700. Częsta wymiana maszyn powoduje, że przewoźnik posiada jedną z najmłodszych flot w porównaniu do innych linii lotniczych (średni wiek samolotu wynosi w granicach 2 – 3,5 lat) i dba o środowisko, generując mniej zanieczyszczeń i hałasu.

Comments are closed.