Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Finnair

Linie lotnicze Finnair powstały w 1923. Obecnie linia należy do sojuszu lotniczego OneWorld. Samoloty fińskich linii kursują do wielu krajów Europy, Azji oraz Ameryki Północnej.
Symbol IATA: AY
Główna siedziba: Helsinki

Finnair Historia

Linie lotnicze Finnair powstały w 1923 roku, co czyni je jednymi z najstarszych linii na świecie. Początkowo przewoźnik obsługiwał przeloty pod nazwą O/Y, obecna nazwa obowiązuje od roku 1968 roku. Pierwszy lot przewoźnika, na trasie Helsinki – Tallin odbył się w roku 1924. Fińskie linie od 1973 roku oferują również połączenie do Warszawy, w trzy lata później zaoferował też przeloty do Bangkoku, co zapoczątkowało rozszerzanie oferty przelotów do miast Azji. Od 1983 roku przewoźnik posiada już stałe połączenie z Tokio, od 1988 z Pekinem. Blisko 60% udziałów Finnair należy do fińskiego rządu, 20% należy do zagranicznych udziałowców. W samym tylko 2007 roku z usług Finnair skorzystało już blisko 9 milionów pasażerów.

Finnair sieć połączeń

Finnair posiada bogatą ofertę połączeń do krajów Europejskich, pod koniec lat 60. zaczął również uruchamiać połączenia do krajów azjatyckich. Samolotami Finnair dolecieć można m. in. do Pekinu, Szanghaju, Delhi, Singapuru i Hongkongu. Przewoźnik posiada również bogatą ofertę przelotów krajowych do 21 fińskich miast, obsługuje także 3 polskie lotniska. Samoloty finnair polska startują z Gdańska, Krakowa i Warszawy.

Usługi Finnair

Linie lotnicze Finnair przywiązują dużą wagę do zapewnienia maksymalnej wygody swoim pasażerom. Pasażerowie mogą kupować bilety lotnicze finnair różnych klas rezerwacyjnych. Na dłuższych przelotach oferowane są różne dodatkowe usługi i rozrywki. Pasażerowie klasy biznes mają możliwość podłączenia do prądu swojego telefonu i laptopa, mogą również korzystać z pokładowego telefonu i za dodatkową opłatą wysyłać również e-maile. Załogi samolotów Finnair są świetnie przeszkolone, znają języki obce, potrafią udzielać pierwszej pomocy. Personel jest również uznawany za jedną z pięciu najbardziej stylowych załóg, głównie za sprawą uniformów zaprojektowanych przez fińską projektantkę Annę Kaisę Huttunen. Stali pasażerowie mogą korzystać z programu lojalnościowego Finnair Plus. Od 1983 roku Finnair jest również oficjalnym przewoźnikiem Świętego Mikołaja.

Samoloty Finnair

Fiński przewoźnik korzysta z samolotów Airbus, Boeing, Embraer oraz McDonnell Douglas. Flota jest dość młoda, średni wiek samolotu wynosi 4 lata.

Comments are closed.