Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Flybe

Flybe informacje ogólne

Rok założenia: 1979
Flota: Bombardier Dash 8 Q400, Embraer E-195
Trasy: ponad 200 tras w 13 europejskich krajach
Symbol IATA: BE
Główna siedziba: Exeter International Airport

Flybe historia

Brytyjskie linie lotnicze Flybe powstały w 1979 roku pod nazwą Jersey European, oferując początkowo regionalne loty z Jersey. Przewoźnik zaczął być rozpoznawany i uważany za jedne z najważniejszych regionalnych linii, kiedy dwukrotnie (w 1993 i 1994) otrzymał tytuł Najlepszej Brytyjskiej Regionalnej Linii Lotniczej. Od tej pory następuje tez intensywny rozwój firmy. W 2000 roku Jersey European zmieniło nazwę na British Airlines, zaś dwa lata później została przemianowana na Flybe, pod którą to marką funkcjonuje do dziś. W 2010 roku spółka podpisała wielomilionowy kontrakt na 140 samolotów Embraer 175 i samolot E – family, co jest związane z planowanym rozwojem w Europie.

Flybe sieć połączeń

Flybe oferuje połączenia w 13 krajach europejskich na ponad 200 trasach. Główne bazy lotniskowe to: Birmingham, Southampton, Belfast City, Manchester, Jersey, Guernsey, Inverness, Edinburgh, Glasgow. Przewoźnik łączy Wyspę Man i Wyspę Normandzką z Wyspami Brytyjskimi.

Flybe usługi

Możemy skorzystać z Flybe Credit Card, na którą zbieramy punkty za korzystanie z usług przewoźnika, otrzymując w zamian liczne zniżki i promocje, m.in. na bilety lotnicze, wynajem samochodów, rezerwację hoteli.

Flybe samoloty

Linie lotnicze Flybe posiadają samoloty pasażerskie Bombardier Dash 8 Q400 i Embraer E-195. Bombardier Q Series ma zasięg turbośmigłowy i może pomieścić do 80 pasażerów, zaś Embraer to wąskokadłubowy samolot średniego zasięgu ze 108 miejscami siedzącymi.

Comments are closed.